Kto tu mieszka? – przyrodnicza książka z okienkami. Wydawnictwo ADAMADA

Niedawno pokazałam Wam świetną przyrodniczą książkę „Kto tędy szedł?” do której możecie zajrzeć TUTAJ, a dziś z radością chciałam zaprezentować Wam kolejny tytuł z serii, zatytułowany „Kto tu mieszka?”.

Książka pełna jest okienek, ciekawostek, wiedzy i pięknych ilustracji. Idealna propozycja dla młodych miłośników przyrody.

koszyk

Pewien ślimak bardzo marzył o domu, jaki mają inne zwierzęta. Postanowił wybrać się w drogę i poszukać odpowiedniego dla siebie miejsca. Na swojej drodze spotkał przeróżne nory, które były już zamieszkane.

Dzięki temu dowiecie się jak żyją borsuki, lisy, zimorodki, piżmaki, wydry, drozdy, synogarlice, remizy, bociany, wiewiórki, mrówki, pszczoły, osy, króliki, jaskółki, dzięcioły, łasice, kowaliki, nietoperze, wilki i wiele więcej innych zwierząt.

Ślimak pokonał naprawdę długą drogę, aż w końcu poznał kogoś, kto tak samo jak on nosi swój dom na plecach. Jego własny dom okazał się najbezpieczniejszym azylem, który będzie rósł ze ślimakiem, dopóki ten nie stanie się dorosły. A wiecie w jaki sposób prześpi zimę? O tym wszystkim dowiecie się z kart książki.

Świetnie przemyślana, ciekawie przygotowana i bogato zilustrowana lektura dla całej rodziny. Trzydzieści okienek, pod którymi skrywają się ciekawostki dodatkowo umilają naukę przez zabawę. Bardzo polecamy!

“Kto tu mieszka?”

Tekst: Radka Janská

Ilustracje: Carmen Saldaňa

Tłumaczenie: Piotr Salewski

Ilość stron: 14

Dla dzieci: 4+

Wydawnictwo ADAMADA

Dodaj komentarz