O zabawce, która zgubiła się na święta – Wydawnictwo PRYZMAT

W zeszłym roku objęłam patronatem bardzo wartościową i mądrą książkę „O zabawce, która bała się zostać świątecznym prezentem”, która skradła serca Waszych dzieci! Dostałam wówczas setki wiadomości, że jest to ukochana świąteczna książka Waszych pociech. Cieszę się bardzo, że przyjęliście ją tak ciepło i serdecznie!

W tym roku z wielką przyjemnością objęłam patronatem kolejną opowieść z serii! „O zabawce, która zgubiła się na święta” to piękna, wzruszająca historia o tym co tak naprawdę liczy się podczas świąt i co powinno być dla nas najważniejsze.

koszyk

Książka będzie idealną propozycją dla dzieci w wieku około 3-7 lat.

Właśnie zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Tymek zamarzył by spędzić je w jakimś wyjątkowym miejscu, świętując pierwszy rok przyjaźni z Mańkiem, ukochaną zabawką. Mama jednak nie podzielała jego pomysłu, uważając, że ten czas powinni spędzić u boku rodziny i przyjaciół. Chłopcu było smutno i nie mógł zrozumieć dlaczego mama uważa, że nie liczy się, gdzie spędza się święta, ale ważne z kim… Na drugi dzień podczas zabaw na śniegu Maniek i Tymek znaleźli lalkę. Była brudna, poszarpana, zrobiona z gałganków. Okazało się, że zgubiła swoją właścicielkę Emilkę, gdy tę w pośpiechu do auta zabierała mama… Emilka podczas zabawy złamała nogę i mama musiała szybko zabrać ją do szpitala. Nie w głowie było jej wtedy myślenie o zabawce córki. Teraz jednak lalka tęskni za dziewczynką, z dziewczynka za lalką…

Tymek i Maniek postanowili działać i odnaleźć Emilkę, by ta znów mogła cieszyć się ukochaną, gałgankową przyjaciółką. Tych dwoje z miejsca zabrało się do pracy. Pragnęli zrobić wszystko co w ich mocy! W całą historię zaangażowali samego świętego Mikołaja, a nawet elfy. Wszystko po to, by święta były radosne, spełnione, z tymi, których kocha się najbardziej!

Piękna opowieść, idealna na grudniowe dni!

Autorka w delikatny, subtelny, acz bardzo ważny sposób udowadnia najmłodszym, że warto doceniać te drobne chwile, małe gesty, wielkie przyjaźnie. Święta są wyjątkowym czasem, w którym zamiast gonić za wielkimi, wyszukanymi prezentami warto skupić się na najbliższych i ofiarować im siebie, swój czas, uważność, serce!

Bardzo, bardzo polecam. Urocza opowieść, skradnie Wasze serca. Jeśli nie znacie jeszcze pierwszej części to koniecznie nadróbcie zaległości. Recenzję znajdziecie tutaj: „O zabawce, która bała się zostać świątecznym prezentem”.

Polecam obie części i mam nadzieję, że to nie koniec serii!

„O zabawce, która zgubiła się na święta”

Tekst: Anna Prudel

Ilustracje: Marcin Południak

Oprawa: twarda

Dla dzieci: 4+

Wydawnictwo: PRYZMAT

Wydawnictwo Pryzmat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.