O zabawce, która bała się zostać świątecznym prezentem – Wydawnictwo PRYZMAT – patronat bloga

Listopad to już dobry czas na szykowanie świątecznych książek. Wśród tegorocznych nowości znalazła się ciepła, urokliwa pozycja od wydawnictwa Pryzmat zatytułowana „O zabawce, która bała się zostać świątecznym prezentem”. Z przyjemnością objęłam ją patronatem, bo opowieść ta niesie ważne i mądre przesłanie, a takie książki doceniam najbardziej!

koszyk

Autorką książki jest Anna Prudel, zaś ilustracje przygotował Marcin Południak. Książka skierowana jest do dzieci w wieku około 3-7 lat.

Nadchodzi czas Bożego Narodzenia i w Zabawkowie na dalekiej północy trwa wielkie poruszenie. Niedługo zagości tam Mikołaj, by wybrać najwspanialsze zabawki dla dzieci. Elfy dokładały wszelkich starań, by każda lalka, piłka, czy miś byli gotowi na ten wielki dzień. Wszystkie zabawki nie mogły doczekać się tej chwili, tylko Maniek – pluszowy piesek bał się opuścić swego dotychczasowego domu. Czuł się tu całkiem dobrze, na dodatek widział zabawki, które czasami tu wracały zepsute i zniszczone. Nie chciał doznać podobnego, smutnego losu…

Na widok Mikołaja Maniek schował się jak mógł najlepiej, za wszelką cenę chciał uniknąć stania się prezentem. Po krótkich poszukiwaniach psiak został znaleziony. Opowiedział Mikołajowi o swoich obawach, a ten wysłuchawszy go spokojnie zrobił coś wyjątkowego – podarował mu list, który otrzymał od małego Tymona. Chłopiec prosi w nim o przyjaciela, z którym będzie mógł spędzać czas. Tymon czuje się samotny, bo właśnie przeprowadził się z rodziną do nowego miasta i jeszcze nikogo w nim nie zna. Marzy o kimś bliskim, komu mógłby się zwierzać. Maniek był zachwycony wiadomością, a jak dalej potoczyły się losy pieska i chłopca? O tym koniecznie przeczytajcie sami!

Urocza świąteczna historia, która udowadnia, że czasami mamy prawo się bać, że emocje są w naszym życiu czymś naturalnym i że nie warto od nich uciekać. To także historia o potrzebie przyjaźni, o szacunku i o tym, że warto szanować zabawki. Bardzo polubiliśmy przygody Mańka i wspaniale jest poczuć klimat świąt! Polecamy serdecznie.

„O zabawce, która bała się zostać świątecznym prezentem”

Tekst: Anna Prudel

Ilustracje: Marcin Południak

Oprawa: twarda

Ilość stron: 40

Dla dzieci: 3-7 lat

Wydawnictwo Pryzmat

https://pryzmat.edu.pl/img/pryzmat-logo-1584705584.jpg

Dodaj komentarz