Magia do góry nogami – Wydawnictwo MAMANIA

Dziś zapraszam Was do świata magii! Moja córka Michasia przygotowała wpis o pewnej bardzo ekscytującej książce. Zapraszam do lektury 🙂

koszyk

„Magia do góry nogami” to książka typu fantasy, której główną bohaterką jest Nora, posiadaczka potężnej magii. Nora ma starsze, pomocne rodzeństwo i mieszka wraz ze swoim tatą. Każdy z nich posiada inną zdolność z dziedziny magii. Ona sama jest Zmieniaczką, czyli potrafi przemieniać się w inne zwierzęta. Niestety jej magia jest… w jakiś swój sposób uszkodzona, skrzywiona. Nie za bardzo wychodzi jej zmiana w czarnego kota, zawsze kiedy myśli, że wreszcie jej wyszło wychodzi coś odwrotnego, czy to smokokotek, czy bobrokotek. Mimo wielokrotnego próbowania ponownie zawsze coś musi pójść nie tak, zawsze są jakieś szkody i zawsze jest to jej wina.

Po testach do szkoły Nora musi się wyprowadzić do prawie obcej cioci, która jest Zalataczką. Czuje się odrzucona, niechciana, gorsza od innych. Tam dostaje się do specjalnej klasy, niestety zaraz po przywitaniu się wydarza jej się mały wypadek. Przez jej przypadkowe wybryki cała klasa jej nienawidzi, nie odzywa się do niej, uważa, że Nora psuje im całą reputację.  Dziewczynka czuje się paskudnie, a wiadomość, że nikt z jej rodziny: ani tata, ani starsze rodzeństwo nie chcą się z nią skontaktować psuje jej część życia. Jednak wtedy właśnie z małą pomocą wpada na niesamowity plan odkręcenia tego wszystkiego! Co by było, gdyby udało jej się do końca opanować tą swoją pokręconą magię? Może wtedy mogłaby wrócić! Ale czy to w ogóle możliwe?

Książka udowadnia, że każdy ma jakiś niezwykły, niepowtarzalny talent, który trzeba zrozumieć i wykorzystać, uświadamia także, że każdy jest inny i nie jest to niczym złym, wręcz przeciwnie – należy się cieszyć i być sobą! Każdy wszak ma w sobie inną magię. Co da nam wyśmiewanie i poniżanie innej osoby, albo unikanie jej i uważanie za wiele gorszą z powodu trochę innego talentu? Przecież każdy ma w sobie inne zalety, których często nie dostrzegamy – właśnie to nam pokazuje ta książka! Dla tych którzy nie przepadają za fantasy również może przypaść do gustu ta książka, ponieważ nie występuje tu nic o pokręconych nazwach i coś bardzo fantastycznego. Może i nie ma tu ilustracji, ale szybko czyta się tę książkę. Polecam zwłaszcza dla czytelników, którzy kochają zwierzęta, przepadają za przygodami Harrego Pottera i chcieliby dostać się do Hogwartu. Chętnie po nią sięgną wszelcy fani książek fantasy. Bardzo polecam!

Michalina, lat 12

Dodaj komentarz