Najlepsze ciasto na świecie – Wydawnictwo ZIELONA SOWA

Książki pani Justyny Bednarek od lat goszczą w naszym domu. Pokochaliśmy serię o skarpetkach i wracamy do niej regularnie, a teraz cieszymy się bardzo na nowy cykl książek z wydawnictwa Zielona Sowa.

Seria „Dobre Miastko” to przygodowe historie, w których autorka opowiada o mieszkańcach miasteczka. Każdy tytuł poświęcony będzie innemu mieszkańcowi i jego zajęciu. Po koniec każdej pozycji poznamy ciekawostki o poszczególnych zawodach. Seria zapowiada się wspaniale, a lekturę pierwszego tomu mamy już za sobą wiele razy. Staś bardzo polubił perypetie mieszkańców Dobrego Miastka i już nie może doczekać się kolejnych historii!

„Dobre Miastko. Najlepsze ciasto na świecie” to książka skierowana do dzieci w wieku około 5-9 lat. Ma wygodny, zeszytowy format i jest bogato ilustrowana przez Agatę Dobkowską.

Do Dobrego Miastka sprowadza się rodzina Wiśniewskich: mama, tata, Krzyś, Magda i ich zwierzaki. Oswajają się z nową rzeczywistością, poznają mieszkańców i biorą udział w smakowitym konkursie cukierniczym. Tata dostaje pracę w bibliotece, gdzie będzie zajmował się książkami dla dzieci, mama zaś tłumaczy książki z języka francuskiego, a w wolnych chwilach uwielbia piec, szczególnie tarty. Dzieci szybko zaprzyjaźniają się z lokalnym piekarzem, który nie ma sobie równych w wypieku bułeczek, jednocześnie dowiadują się o konkursie z fantastycznymi nagrodami! W zawodach w wypieku ciast i chlebów udział może wziąć każdy, a zwycięzca otrzyma lot balonem, dziesięć litrów miodu i ogromnego pluszowego misia! Chętnych nie brakuje, a cała sytuacja i zbiegi okoliczności zbliżą do siebie mieszkańców i uratują życie jednego z nich!

Po raz kolejny pani Justyna Bednarek ujęła nas piękną historią. W książce znajdziecie humor, przygodę, emocje i ważny temat relacji, potrzeby bliskości i przyjaźni. Jest również dużo ciekawostek o pieczeniu. Dowiecie się, że pierwszy chleb upieczono 12 tysięcy lat przed naszą erą i poznacie historię pierwszego zakwasu, „odkrytego” zupełnie przypadkowo. Zapewne zdziwi Was informacja ile lat ma najstarszy chleb, znaleziony przez archeologów! Zapraszamy do lektury.

koszyk
Zielona Sowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.