Najlepsze ciasto na świecie – Wydawnictwo ZIELONA SOWA

Książki pani Justyny Bednarek od lat goszczą w naszym domu. Pokochaliśmy serię o skarpetkach i wracamy do niej regularnie, a teraz cieszymy się bardzo na nowy cykl książek z wydawnictwa Zielona Sowa.

Seria “Dobre Miastko” to przygodowe historie, w których autorka opowiada o mieszkańcach miasteczka. Każdy tytuł poświęcony będzie innemu mieszkańcowi i jego zajęciu. Po koniec każdej pozycji poznamy ciekawostki o poszczególnych zawodach. Seria zapowiada się wspaniale, a lekturę pierwszego tomu mamy już za sobą wiele razy. Staś bardzo polubił perypetie mieszkańców Dobrego Miastka i już nie może doczekać się kolejnych historii!

“Dobre Miastko. Najlepsze ciasto na świecie” to książka skierowana do dzieci w wieku około 5-9 lat. Ma wygodny, zeszytowy format i jest bogato ilustrowana przez Agatę Dobkowską.

Do Dobrego Miastka sprowadza się rodzina Wiśniewskich: mama, tata, Krzyś, Magda i ich zwierzaki. Oswajają się z nową rzeczywistością, poznają mieszkańców i biorą udział w smakowitym konkursie cukierniczym. Tata dostaje pracę w bibliotece, gdzie będzie zajmował się książkami dla dzieci, mama zaś tłumaczy książki z języka francuskiego, a w wolnych chwilach uwielbia piec, szczególnie tarty. Dzieci szybko zaprzyjaźniają się z lokalnym piekarzem, który nie ma sobie równych w wypieku bułeczek, jednocześnie dowiadują się o konkursie z fantastycznymi nagrodami! W zawodach w wypieku ciast i chlebów udział może wziąć każdy, a zwycięzca otrzyma lot balonem, dziesięć litrów miodu i ogromnego pluszowego misia! Chętnych nie brakuje, a cała sytuacja i zbiegi okoliczności zbliżą do siebie mieszkańców i uratują życie jednego z nich!

Po raz kolejny pani Justyna Bednarek ujęła nas piękną historią. W książce znajdziecie humor, przygodę, emocje i ważny temat relacji, potrzeby bliskości i przyjaźni. Jest również dużo ciekawostek o pieczeniu. Dowiecie się, że pierwszy chleb upieczono 12 tysięcy lat przed naszą erą i poznacie historię pierwszego zakwasu, “odkrytego” zupełnie przypadkowo. Zapewne zdziwi Was informacja ile lat ma najstarszy chleb, znaleziony przez archeologów! Zapraszamy do lektury.

koszyk
Zielona Sowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *