Podróż w głąb tęczowej galaktyki – Wydawnictwo SKRZAT

Bardzo lubię sięgać wraz z dziećmi po książki, które mają wartkie i ciekawe akcje, a jednocześnie zawierają wiele ciekawostek i emocji. „Podróż w głąb tęczowej galaktyki” taka właśnie jest. To przygodowa powieść, z informacjami o kosmosie. Wciąga od pierwszej po ostatnią stronę!

koszyk

Pewien starszy naukowiec Dragomir Orbiter całe swe życie poświęcił astronomii. Zdobywał światowe nagrody za swe odkrycia, odnosił sukcesy, ale z czasem uważano, że lekko zdziwaczał… Wiele lat wcześniej dojrzał przez chwilę kolorową galaktykę, a teraz marzył żeby udowodnić jej istnienie, nikt bowiem mu nie wierzył. Jego duży ogród wypełniały przyrządy astronomiczne i niezwykła rakieta, nad którą wiele lat pracował.

Pewnego dnia Dragomir wraz ze swoim asystentem wyruszył w kosmos, by udowodnić istnienie innej Galaktyki, dobrze ją zbadać i przywieźć dowody na jej obecność. Ta ryzykowna misja miała potrwać kilka miesięcy. Tuż po starcie okazało się jednak, że na pokładzie znajduje się ktoś jeszcze – mała dziewczynka Amelia i pies… Kilkulatka jest zachwycona, ale profesor nie podziela jej entuzjazmu. Wszystkich czeka niezwykła, pełna perypetii przygoda z mnóstwem zwrotów akcji. Najważniejsze jednak znajdziecie pod koniec, ale nie zdradzę Wam puenty – zapraszam do lektury!

Autorka Magdalena Płuciennik zaprosiła nas w kosmiczną wyprawę, wypełniając karty książki emocjami i ważnymi przekazami. Przeniesiecie się w pokryte kraterami i wulkanami planety, będziecie mijać piękne zbiory gwiazd, a także docenicie wartości zwykłego, codziennego życia obok natury. Znajdziecie tu także kwestie samotności dziecka, któremu brakuje uwagi i zrozumienia ze strony rodziców, a także ważny wątek o bezinteresownemu pomaganiu najbardziej potrzebującym. To ciepła, mądra, wartościowa historia, po którą warto sięgnąć. Przeczytałam ją z dziećmi jednym tchem.

„Podróż w głąb tęczowej galaktyki”

Tekst: Magdalena Płuciennik

Ilustracje: Tomasz Laskowski

Oprawa: twarda

Ilość stron: 184

Dla dzieci: 6-11 lat

Wydawnictwo SKRZAT

2 thoughts on “Podróż w głąb tęczowej galaktyki – Wydawnictwo SKRZAT

Dodaj komentarz