Święta na świecie – Wydawnictwo ZNAK EMOTIKON

Wśród tegorocznych nowości książkowych, które poruszają temat świąt Bożego Narodzenia znalazła się książka wyjątkowa! Och, jak długo brakowało na rynku książki dziecięcej TAKIEJ książki.

„Święta na świecie” to pięknie wydana, bogato ilustrowana pozycja, która pokazuje jak obchodzi się święta na całym świecie! Znajdziecie tu aż 24 kraje, poznacie ich tradycje, zwyczaje, a także przeczytacie jak święta obchodzą chrześcijanie i jak to wygląda u muzułmanów, żydów, hindusów i buddystów.

To bardzo wartościowa pozycja i takie kompendium powinno znaleźć się w każdej biblioteczce.

koszyk

Wszystko zachwyciło mnie w tej książce. Już samo wydanie, na grubszym, matowym papierze, a także rozkładówki, które są bogato ilustrowane.

Czy wiedzieliście, że w Anglii dekoracje świąteczne odkłada się do pudeł 6 stycznia, bo zostawienie dłużej ma przynosić pecha? A może interesuje Was dlaczego w Argentynie kolację spożywa się o dziesiątej wieczorem w ogrodzie? Czy wiedzieliście, że w Danii na deser podaje się ryż na mleku z sosem wiśniowym, zaś w Etiopii czas świąteczny obchodzi się dopiero 7 stycznia i nie jest on czasem obżarstwa, czy górą prezentów. Ciekawostką dla nas były święta na Filipinach, a szczególnie 28 grudnia, kiedy to obchodzony jest dzień Świętych Niewiniątek. Wspomina się wówczas wszystkie dzieci zabite przez króla Heroda w Betlejem, podczas poszukiwania Dzieciątka Jezus. Przez cały ten dzień dzieci są w centrum uwagi!

A jak to jest w Finlandii, Szwecji, Polsce, czy na Grenlandii? Jesteście ciekawi? Koniecznie sięgnijcie po tę książkę, a dowiecie się wielu fascynujących ciekawostek, np. tego kto wynalazł choinkę, wieniec adwentowy i kalendarz. Do kogo z prezentami przybywa czarownica, czy gdzie jest największa szopka na świecie. A możecie ciekawi Was dlaczego Żydzi i muzułmanie nie obchodzą Bożego Narodzenia? O tym również tu przeczytacie.

Bardzo wartościowa, ciekawa, fascynująca i mądra lektura dla całej rodziny. Polecamy z całego serca.

„Święta na świecie”

Tekst: Sofie Maria Brand

Przekład: Edyta Stępkowska

Ilustracje: Rasmus Juul

Oprawa: twarda

Ilość stron: 64

Dla dzieci: 6+

Wydawnictwo: ZNAK EMOTIKON

Znalezione obrazy dla zapytania znak emotikon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.