O Wilku, który nie lubił Świąt – Wydawnictwo ADAMADA

Od kilku lat w naszej biblioteczce gości wspaniała seria książek o wyjątkowym Wilczku. W 2009 roku Orianne Lallemand i Éléonore Thuillier stworzyły postać sympatycznego Wilka, który zapoczątkował serię bardzo popularnych obecnie na całym świecie książek obrazkowych. W Polsce ukazują się one nakładem gdańskiego wydawnictwa Adamada.

Niedawno swoją premierę miał trzynasty tom z serii!

„O Wilku, który nie lubił Świąt” będzie idealną propozycją na przedświąteczny czas i świetnie sprawdzi się jako mikołajkowy prezent!

koszyk

Najnowszy, świąteczny tytuł bardzo nas zaskoczył! Format jest nieco większy od pozostałych części, a okładka ma twardą oprawę. Taka niespodzianka.

Pamiętajcie, że każdy tom to osobna, odrębna historia, dlatego nie ma znaczenia kolejność w jakiej czytacie przygody Wilczka.

Wilk nie lubił świąt Bożego Narodzenia. Uważał, że za dużo jest wokół niego zamieszania. Te wszystkie kolorowe światełka, hałas i dekoracje przyprawiały go o ból głowy, ale właśnie zbliżał się grudzień…

Pewnego ranka Wilka zastał za oknem śnieg. Uradowany pobiegł na przechadzkę, chcąc porzucać się śnieżkami z przyjaciółmi, ale każdy miał coś do roboty! Jedni wieszali girlandy, inni ubierali choinkę, ktoś piekł ciasteczka, ktoś pisał list do Świętego Mikołaja, Wilczyca zaś szykowała świąteczne potrawy.

To wszystko sprawiło, że Wilkowi puściły nerwy i wyznał, że nienawidzi Bożego Narodzenia, ponieważ… jeszcze nigdy go nie obchodził! Na te słowa Wilczyca oniemiała i zaprosiła go do wspólnego gotowania. Dobrze się razem bawili i Wilk był bardzo szczęśliwy. Jednak największe szczęście spotkało go w domu! Jego przyjaciele zgotowali mu wspaniałą niespodziankę, dekorując pokój, przystrajając choinkę, zostawiając smakowite łakocie.

Na drugi dzień nastała Wigilia. Wilk ubrał się elegancko i spędził ten dzień z przyjaciółmi, pierwszy raz obchodząc uroczyście ten wieczór. A co było na drugi dzień? Był to czas na świętowanie i na bitwę śnieżną! Ten najwspanialszy czas w ciągu całego roku Wilk z pewnością będzie obchodził już zawsze!

Urocza, ciepła, zimowa opowieść. W każdym tomie pod pryzmatem wartkiej historii bohater zmaga się z emocjami i wyzwaniami. Tak jest i w tej. Znajdziecie tu żal, strach przed tym co nowe, nieznane i wielką rolę przyjaźni, pięknego serca. Książka napisana jest bardzo przyjaznym językiem, dlatego będzie wartościową lekturą dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Bardzo, bardzo polecam! Jeśli nie znacie jeszcze Wilczka i jego wesołej gromadki przyjaciół to koniecznie nadróbcie zaległości.

„O Wilku który nie lubił Świąt”

Tekst: Orianne Lallemand

Ilustracje: Éléonore Thuillier

Oprawa: twarda

Ilość stron: 32

Dla dzieci: 3+

Wydawnictwo: ADAMADA

3 thoughts on “O Wilku, który nie lubił Świąt – Wydawnictwo ADAMADA

Dodaj komentarz