Jaga i dom na orlich nogach TOM 1 – Wydawnictwo ZIELONA SOWA

Kochacie magię, humor i wciągającą akcję?

Macie ochotę na nietuzinkową opowieść?

Dziś na recenzję zaprasza Michasia! Ach, ta książka to jest dopiero COŚ!

koszyk

Poznajcie Jagę! Jest to młoda czarownica, mieszkająca w Klekotkach, oblepiona siniakami i zadrapaniami, z sakiewką pełną problemów. Towarzyszem tej interesującej postaci został Cykor: chatka wielkości domku dla lalek z kurzymi nogami zamiast fundamentów. Jaga i Cykor. Cykor i Jaga. To właśnie ta nierozstająca się para przywołuje kłopoty, w które bez namysłu wchodzą. Jak ich nie lubić? Do tego Jaga, jako młodziutka czarownica zna wiele urzekających trików i psikusów.

Niestety, Jaga przyciąga kłopoty niczym magnez. Chociażby na początku książki wciągnęła się w niezłą drakę. Ma wyczyścić chlewik. Nie brzmi źle? To teraz wyobraźcie sobie, że ten chlewik jest co najmniej dwa razy większy od was, biega na wszystkie strony wyładowany świniami, do tego jest krnąbrny, nieposłuszny, a dzień spędza na robieniu na złość Jadze. A, i ma dwie potężne kurze nogi, dla których nie ma nieprzebytych dróg. Właśnie od tego szalonego chlewika zaczyna się nasza przygoda z małą czarownicą. Złośliwe chlewiki to niezaprzeczalnie zapowiedź ogromnych tarapatów. Tak również było w przypadku Jagi, którą nadchodzące Targowisko Nocy Letniej ogromnie rozprasza. Dziewczynka wprost nie może się doczekać festynu. Ogrom stoisk, magii oraz magicznych istot to coś, co można zobaczyć zaledwie raz w roku. Niestety, nieuważna Jaga, zachwycona nadchodzącym wydarzeniem ściąga na Klekotki tarapaty. Na niewinne miasteczko spada banda zmorów, które pod dowództwem okropnego maga niszczą wszystko co na swojej drodze. Na domiar złego cenne jaja, z których już wkrótce mają się wykluć domki na kurzych nóżkach przepadają bez śladu. Zrozpaczona Jaga odkrywa także, że jej utalentowani rodzice zostają porwani. Dziewczynka będzie musiała przebyć długą drogę, żeby nie tylko ocalić ukochanych bliskich, lecz także wszystko odkręcić. Na szczęście towarzyszy jej dodający otuchy Cykor i wspólnie udają się do świata zwyklaków. Wtopienie się w tłum zwykłych ludzi nie jest dla niej łatwym zadaniem…

„Jaga i dom na orlich nogach” to pierwszy tom z serii „Strażnicy Wrót”. Podczas czytania akcja płynie bardzo szybko, a kłopotów i kolejnych szalonych wydarzeń nie sposób wyliczyć. Jest to ogromnym plusem w tej książce: czytelnik nigdy się nie nudzi, a kolejne wydarzenia może śledzić z wypiekami na twarzy. Historia, jaką przeżywa nasza główna bohaterka Jaga sprawia, że autentycznie możemy poczuć szybsze bicie serca, współczucie lub radość z osiągniętego przez czarownicę celu. To także opowieść pełna dobrego humoru, niezwykłych zmian akcji i solidnej porcji magii, która spodoba się zarówno młodszym jak i starszym czytelnikom. Myślę, że każdy czytałby ją z dużą przyjemnością i porcją emocji, dzieje się tutaj wiele. Tak naprawdę już na samym starcie zostajemy wciągnięci w niezłą aferę, co tylko przyciąga uwagę. Na próżno szukać tu nudnych opisów czy przedłużających się wydarzeń! Całość trzyma w napięciu. Sięgnięcie po Jagę to gwarancja przeżycia szalonych zdarzeń i wpakowanie się w kłopoty wspólnie z główną bohaterką. Oprócz młodej czarownicy poznamy także wielu innych bohaterów, zarówno tych, którzy skradną Wasze serca jak i staną się waszymi wrogami. Akcja pędząca łeb na szyję, dopracowana ogromna ilość świetnych pomysłów autora i przede wszystkim magia i dobry humor to zaledwie ułamek tego, co znajdziecie w środku książki. Może się wydawać, że tekstu jest mnóstwo, jednak samo czytanie upływa aż za szybko. Dobra wiadomość dla tych, którzy po przeczytaniu czują pewien niedosyt: to zaledwie pierwszy tom, dlatego możemy wyczekiwać jeszcze większej dawki przygód z ukochaną bohaterką w roli głównej. Powieść ma swój niepowtarzalny klimat, a Jaga to przykład interesującej bohaterki z ciekawym życiem i oceanem szalonych pomysłów, szalonych wyzwań i ogromnej miłości, zarówno do bliskich jak i rodzinnego miasteczka. Młodziutka czarownica to prawdziwy wulkan energii oraz niespodzianek! Myślę, że nie tylko dziewczyny skuszą się, by sięgnąć po tę mieszankę magii, przygód i domków na kurzych nóżkach, lecz także chłopcy znajdą tu coś dla siebie. Z pewnością skradnie serca miłośnikom światów fantasy oraz wartkiej, nieprzewidywalnej fabuły pełnej licznych zwrotów akcji. Stanowczo polecam także dla fanów „Harry’ego Pottera”.

Michalina, lat 13

„Jaga i dom na orlich nogach” TOM 1

Seria: Strażnicy wrót

Tekst: Maciej Rożen

Ilustracje: Agnieszka Wajda

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Dla dzieci: 9+

Ilość stron:

Wydawnictwo: ZIELONA SOWA

Zielona Sowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.