Najlepsze gry i komiksy na Gwiazdkę. PREZENTOWNIK – Wydawnictwo EGMONT

Grudzień to piękny czas, w którym każdy chce obdarować ukochane osoby czymś pięknym!

Często pytacie mnie o ulubione gry i komiksy, dlatego dziś zebrałam dla Was nasze ukochane perełki. Jestem pewna, że i Waszym dzieciom sprawią wiele radości. Mój doradca Staś bardzo mi pomagał 🙂 W końcu to dzieci są najlepszymi, najszczerszymi recenzentami.

Uzbierał nam się niezły stosik, który Staś ledwo udźwignął. Jestem pewna, że każdy z Was znajdzie tu coś dla swojego dziecka!

„Ubongo Duo”, „Pędzące żółwie. Wyścig do choinki” i „Archimedes” to nasi trzy faworyci jeśli chodzi o gry rodzinne. Cenię je za proste zasady, szybkie rozgrywki i dużą dawkę śmiechu.

Często pokazuję nasze rozgrywki w relacjach na INSTAGRAMIE 🙂 Zaglądajcie, są to gry, do których moje dzieci najchętniej wracają.

Nauka matematyki jeszcze nigdy nie była tak przyjemna! Gra „Archimedes” to świetna propozycja do nauki przez zabawę. Każdy z graczy tworzy równania matematyczne, aby jak najszybciej pozbyć się kart. Tutaj dodajecie, mnożycie, odejmujecie i dzielicie. Jest pomysłowo wydana, a rozgrywki są naprawdę świetne. Mogą w nią grać już siedmiolatki, a w rozgrywkach wziąć może udział od 2 do 5 osób. Dużym walorem jest wygodne, kieszonkowe wydanie! Może zabrać ją wszędzie.

„Pędzące żółwie. Wyścig do choinki” gra dla całej rodziny! Myślę, że już czteroletnie dzieci z radością będą po nią sięgać.

Proste zasady opanujecie w mig! Kładziemy planszę na stole, na polu start ustawiamy zawsze wszystkie żółwie i każdy z graczy losuje po jednym kartoniku z żółwiem, ale nie pokazujemy wylosowanego koloru nikomu. Tasujemy karty i rozdajemy każdemu po 5 sztuk. Nie pokazujemy ich przeciwnikowi. Zabawę zaczyna ten, kto ostatni jadł sałatę. Celem gry jest doprowadzenie swojego żółwia jako pierwszego do choinki. Ruchy wyznaczają nam karty, które mamy, a jak się skończą to pobieramy kolejne pięć sztuk.

W zależności od wieku możecie wybrać wariant dla młodszych, lub starszych dzieci. Gwarantuję, że nie uda się Wam skończyć na jednej partyjce! To bardzo wciągająca gra, nawet nie odkładamy jej na regał, zawsze jest pod ręką.

Emocjonująca gra UBONGO DUO, która świetne trenuje szare komórki! Ma bardzo proste zasady i rozgrzewa umysł do czerwoności, choć z pozoru wydaje się taka prosta…

Kolorowe kartoniki, dwa drewniane pionki, plansza punktacji, jedna kostka i plansze zadań. To wszystko! Jedno pudełko skrywa aż 360 zadań, dlatego zabawa za każdym razem jest nowym wyzwaniem.

Każdy gracz wybiera jedną kartę zadań, następnie rzucamy kostką, która wskaże nam jakich klocków mamy użyć do zapełnienia swojej planszy elementami. Kto pierwszy tego dokona, woła: UBONGO! Zwycięzca rundy przesuwa pionek i wybieramy nową łamigłówkę. Banalnie proste zasady, jednak z wykonaniem zadania nie jest już tak łatwo, o nie! To jedynie na zdjęciu ułożenie czterech elementów tak prosto wygląda, ale w rzeczywistości stanowi to prawdziwe wyzwanie. Mało tego, możecie dodatkowo utrudnić sobie rozgrywki, wybierając planszę o trudniejszym poziomie, na której trzeba ułożyć pięć elementów.

Świetna propozycja dla dzieci już od około 7-8 lat i każdego dorosłego, idealna na długie jesienne wieczory. Świetnie także sprawdzi się na prezent! Wciąga graczy od pierwszej rozgrywki. U nas w użyciu każdego dnia.

„Malinka chce się bawić” to pierwszy tom świetnej serii dla najmłodszych dzieci. Myślę, że już przedszkolaki będą nią oczarowane! Tytułowa bohaterka wraz ze starszym rodzeństwem wybiera się na leśny spacer, który staje się niezwykłą przygodą. Mnóstwo pomysłów Malinki i jej niespożyta energia są nieograniczone, co jednak stanie się, gdy po małej drzemce Malinka nagle zniknie?

Pięknie ilustrowana książka, a w przygotowaniu jest już drugi tom, zatytułowany „Malinka się boi”.

DLA DZIECI 5+

Seria MÓJ PIERWSZY KOMIKS „O czym szumią wierzby” to pokłon w stronę cudownej baśni Kennetha Grahame’a, która ukazała się w 1908 roku. Ta perła angielskiej literatury doczekała się pierwszego wydania na kartach komiksu! Będzie cudownym wstępem dla najmłodszych dzieci do rozmów o prawdziwej przyjaźni, odwadze marzeniach.

Spójrzcie tylko na ilustracje. Są czarujące, podkreślają piękno przyrody i nadają serii wyjątkowego charakteru. Pełne fantazji obrazy Michela Plessixa idealnie odzwierciedlają różnorodne typy charakterów głównych bohaterów.

DLA DZIECI 5+

Seria MÓJ PIERWSZY KOMIKS „Dziobak Toto” to przepięknie wydane i zilustrowane albumy o przygodach sympatycznego dziobaka Toto i jego przyjaciół: kolczatce Chichi, koali Wawa i nietoperzu Riri. 

Każdy tom opowiada inną, emocjonują historię. Co stanie się, gdy pewnego dnia z rzeki dziobaka zniknie cała woda? Jak poradzić sobie z diabłem tasmańskim i wilkoworem? Czym zakończy się wyprawa po… dwa włosy przerażającego potwora?

Jeśli skusicie się na jeden tom tej serii to gwarantuję, że pokochacie ich uroczych bohaterów i będziecie chcieli poznać kolejne ich losy. To bardzo wciągająca seria. Będzie świetną propozycją dla początkujących czytelników.

DLA DZIECI 5+

Seria MÓJ PIERWSZY KOMIKS „Pan Borsuk i pani Lisica” to książki o inności, różnorodności i o ważnej kwestii tolerancji. To co inne, często jest dla nas gorsze, czasem się tego boimy, ale przecież nie powinnyśmy dzielić się, tylko łączyć i przyjaźnić, bez względu na wygląd, charakter czy pochodzenie. Znajdziecie tu dużo humoru, czułości i ważnych relacji, a do tego te ilustracje! Cudo.

Myślę, że lektura tej serii da wiele do myślenia także dorosłym. Ukazuje prawdziwe ludzkie charaktery w zwierzęcych maskach… Bardzo lubimy do niej wracać. Cykl urzeka przekazem i wartościami.

DLA DZIECI 5+

Seria MÓJ PIERWSZY KOMIKS „Opowieści z Bukowego Lasu” to emocjonujące historie, z pięknymi zakończeniami i uroczymi ilustracjami. Na podstawie serii we Francji powstał serial animowany „Rodzina Rabatków”, który był emitowany w Polsce. Komiksy opowiadają o przygodach króliczej rodziny Rabatków: cioci Cynii, tacie Narcyzie i jego pięciorgu dzieciach, którzy mieszkają na szczycie pięknego zielonego wzgórza.

Baśniowy klimat historii wzmacnia cenne przesłania, takie jak dążenie do spełniania marzeń, wzmacnianie odwagi, nie dawanie się przeciwnościom losu, czy tym którzy nie życzą nam dobrze. Bardzo polubiliśmy tę rodzinę, być może dlatego, że wiele w niej jest naszych ludzkich odzwierciedleń?

Wspaniałe ilustracje pełne detali i drobiazgów, które można wypatrywać bardzo urozmaicają lekturę. My nie potrafimy przeczytać jednego tomu, zawsze sięgamy po wszystkie. Są przepiękne.

DLA DZIECI 10+

Seria „MYSZKA MIKI” to eleganckie wydania książek, z dbałością o każdy detal. Są to zupełnie nowe oblicza Myszki Miki, bowiem znani europejscy autorzy ukazują Mikiego jako detektywa, poszukiwacza dawnych cywilizacji czy wynalazcę. Znajdziecie tu podniebne światy z latającymi wyspami, opuszczony park rozrywki, wędrówki wehikułem czasu po epokach, czy kosmiczne podróże. Nie zabrakło starć z pradawnymi bestiami i władcami oceanów, czy intryg mogących doprowadzić do końca świata.

Fantastyczne historie, ubrane w humor i niezwykłą wyobraźnię! Coś extra dla nieco starszych czytelników, nastolatków i dorosłych.

Dla dzieci 7+

„Pamiętniki Sknerusa McKwacza” to bardzo nietuzinkowa lektura! Fiński scenarzysta i rysownik Kari Korhonen kontynuuje opowieść o znanym i lubianym bohaterze na swój fascynujący sposób. Pamiętacie jak Sknerus pojechał w młodości na wieloletnią wyprawę badawczą do Ameryki Południowej, ryzykując życie? Później zdobywał Antarktydę i pomagał cesarzowi Japonii. Dawał z siebie wszystko, choć nie brakowało porażek. Jego hart ducha zasługuje na oklaski i Waszą lekturę.

Świetny zbiór trzynastu komiksów napisanych w latach 2017 – 2021. Prawdziwa gratka dla fanów! W końcu dowiemy się jak to jest z obieżyświata stać się milionerem. Ponadczasowy bohater, z powodzeniem będzie cieszył kolejne pokolenia młodych czytelników.

Jeśli macie tak wielkiego bzika na punkcie komiksów z Kaczorem Donaldem jak my, to świetnym pomysłem na prezent będzie prenumerata „Gigant Poleca”. My od lat z radością je zbieramy, a sama idea prenumeraty to super sprawa, bo daje gwarancję stałej ceny i otrzymania każdego numeru z pakietu 8 kolejnych wydań, a tym razem czeka na Was także świetny plecak i wysyłka gratis!

Jeśli zastanawiacie się czy warto to my z całego serca polecamy!

Jestem pewna, że w tym zestawieniu świetnych, pomysłowych i wartościowych prezentów każdy z Was znajdzie coś dla siebie i swojej pociechy. Książki i gry to zawsze sprawdzone i mądre prezenty, które posłużą na długi czas i sprawią, że cała rodzina może wspólnie spotkać się przy emocjonujących rozgrywkach, czy wspólnej lekturze.

Gry planszowe to nie tylko aktywnie i mądrze spędzony czas, ale i budowanie relacji. Dzieci uczą się rywalizacji, cierpliwości, oswajają sukcesy i porażki, odkrywają emocje. To także doskonały trening na spostrzegawczość, logiczne myślenie i szukanie rozwiązań. Wspólne gry i wspólna lektura budują także piękne wspomnienia, które zapadną dzieciom w pamięci na długie lata. Warto zainwestować w czas dla najbliższych i niech będzie to czas mile spędzony!

Wszystkie prezentowane dziś książki i gry znajdziecie na stronie: www.EGMONT.pl

Dodaj komentarz