Zaczarowany Świat Sary. 52 lifehacki – Wydawnictwo SQN

Mam świetną wiadomość dla wszystkich miłośników kanału Zaczarowany Świat Sary! Niedawno miała premierę druga książka twórców tego zabawnego i zwariowanego kanału. Tym razem prym wiodą triki, które mają za zadanie ułatwiać życie. W tej książce znajdziecie tylko sprawdzone pomysły. Większość z nich możecie bez problemu wykonać samo­dzielnie!

TUTAJ przypominam Wam recenzję pierwszej książki, zatytułowanej „Zaczarowany Świat Sary. 52 challenge”.

Na recenzję zaprasza dziś Misia 🙂

koszyk

Witaj w Zaczarowanym Świecie Sary i Wikusia! To rodzeństwo prócz słynnego kanału na YouTube wsławia się niezwykłą kreatywnością, szczególną dociekliwością, uśmiechem i energią, którą z łatwością zarażają innych. Do ich talentów należy tworzenie inspirujących rzeczy, przeprowadzanie ciekawych eksperymentów i wykonywanie trudnych wyzwań, które być może pamiętacie z pierwszej książki z tej serii.

Czas na drugi tom z serii! Tym razem nastoletnia dziewczynka proponuje nam aż 52 pomysłowe lifehacki, czyli mówiąc wprost jest to spory zbiór pomysłów i sposobów ułatwiających życie. Dzięki tej książce nie będziecie się nudzić, a do tego niejednokrotnie pozytywnie zaskoczycie swoich najbliższych! Już śpieszę z wytłumaczeniem. 

Zbliżają się święta lub urodziny waszych bliskich, a wy zapomnieliście kupić prezent? Macie ochotę zagrać z kumplem w grę planszową, ale akurat żadnej nie macie pod ręką? Wybraliście się na wycieczkę z nocowaniem i zapomnieliście wziąć ze sobą klapki pod prysznic? A może macie pod ręką stwardniałe żelki, które w waszym mniemaniu do niczego się nie nadają? A może macie ochotę na sprasowanego sandwicha? Nic straconego! W książce znajdziecie sprawdzone pomysły, które na dodatek możecie wykonać samodzielnie! Pomysłów jest naprawdę dużo, a lifehacki najlepiej wykonywać w gronie rodzinnym, czy angażując przyjaciół i dziadków – zabawa jest wtedy podwójna! Mnie do gustu szczególnie przypadły genialne triki kulinarne – choć nie ukrywam, że i pozostałe zdecydowanie zasługują na podziw. To typ książki do której regularnie będę wracać po cenne wskazówki, czy szybki przepis.

Książka zdecydowanie jest idealnym lekarstwem na nudę, świetnym pomysłem na kreatywne spędzanie czasu i receptą na dobrą zabawę! Pomysłowa Sara zachwyci was aż 52 lifehackami! Podoba mi się, że główna bohaterka pisze z prawdziwą sympatią – myślę, że niejeden z Was polubi tę kreatywną dziewczynkę! Wszystkie triki są podzielone na tematyczne kategorie: znajdziecie tu masę sposobów na porządek, święta, prezenty, nudę, przekąski, wakacyjne, awaryjne… Zabawy jest co niemiara! Każdy lifehack jest opisany za pomocą sześciu poziomów trudności – uda wam się wykonać te najtrudniejsze? Każdy z nich opisany jest krok po kroku i, oprócz miłej dla oka oprawy graficznej, zawiera historię wziętą z życia Sary i jej rodziny. Ten ostatni element zdecydowanie polubiłam!

To jednak nie wszystko, co książka ma do zaoferowania! W środku, zaraz po każdej kategorii lifehacków znajdziecie strony gdzie możecie zapisać na pamiątkę wasze wspomnienia, uwagi czy wskazówki, a nawet zdjęcia z wykonywanych przez was trików! Z kolei pod koniec znajdziemy miejsce na wasz osobisty lifehack – możecie go opisać, wkleić zdjęcia albo zrobić rysunki!

Aby nie psuć zabawy, zachęcam do samodzielnego sięgnięcia po lekturę i odkrycia jeszcze wielu niespodzianek, które skrywają się w jej wnętrzu! Gorąco polecam, bo pomysły naprawdę się sprawdzają. W dodatku kto by nie chciał spróbować galaretki z żelków!? Mam nadzieję, że wam, podobnie jak mi, książka sprawi wiele zabawy, zainicjuje pomysły na najbliższe dni, czy uratuje z opresji w trudnej sytuacji!

Michalina, 15 lat

„Zaczarowany Świat Sary. 52 lifehacki”

Autorzy: Julia Żyracka Sara Żyracka 

Ilość stron: 272

Oprawa: twarda

Dla dzieci: 7+

Wydawnictwo SQN

Dodaj komentarz