Zaczarowany Świat Sary. 52 challenge – Wydawnictwo SQN

Lubimy ciekawie spędzać wolny czas, ale chyba nigdy nie wpadliśmy na pomysł, żeby podejmować się wyzwań. Niedawno przeczytaliśmy wspólnie książkę „Zaczarowany Świat Sary. 52 challenge”, w której dziesięcioletnia dziewczynka proponuje aż 52 pomysłowe wyzwania, po jednym na każdy weekend.

Po lekturze książki moje dzieci postanowiły spróbować kilku z nich i muszę przyznać, że niektóre były prawdziwymi treningami wytrwałości, cierpliwości i charakteru. Było bardzo zabawnie!

koszyk

Każdy challenge oznaczony jest poziomem trudności, w skali od 1 do 6 i pod każdym z nich znajdziecie trzy rubryki, w których możecie zaznaczyć jak Wam poszło dane wyzwanie. Nie martwcie się, jeśli nie dotrwacie do końca, bo przecież najważniejsze to spróbować i dobrze się bawić!

Między wyzwaniami znajdziecie także ciekawostki o Sarze.

Pomysły są bardzo oryginalne i czasami naprawdę wymagają samozaparcia. Oczywiście naszym numerem jeden było wyzwanie, by przeczytać całą książkę w 24 godziny. Z tym nie mieliśmy problemu 🙂 Podoba się nam także cały dzień z planszówkami, ze sportem, czy bez jedzenia słodyczy. Ostatnio moje dzieci „przetestowały” sprzątanie pokoju w 30 minut, a w niedzielę cały dzień na świeżym powietrzu. Znajdziecie tu również dzień bez telefonu i telewizji, dzień tajnego kodu, czy cały dzień ze słowami na literę P.

Pomysłów jest naprawdę dużo, a takie wyzwania najlepiej rozgrywać w gronie rodzinnym, angażując przyjaciół, rodziców, czy dziadków, wtedy jest najweselej!

Książka jest ciekawie i przejrzyście wydana, będzie świetnym pomysłem na kreatywnie spędzony czas i dużą lekcją wytrwałości. Myślę, że takie wspólne wyzwania zbudują w dzieciach piękne wspomnienia po latach, a przede wszystkim rozbudzą pomysłowość, bo trójka moich dzieci już ma swoje pomysły na najbliższe dni.

Wyzwania Sary i jej brata możecie oglądać na kanale YouTube – Zaczarowany Świat Sary

„Zaczarowany Świat Sary. 52 challenge”

Autor: Sara i Wikuś – Zaczarowany Świat Sary

Dla dzieci: 7+

Oprawa: twarda

Ilość stron: 240

Wydawnictwo: SQN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.