Czemu tata siedzi w garnku? – Wydawnictwo LITERATURA

Uwielbiam humor w książkach dla dzieci i bardzo cenię twórczość pana Pawła Beręsewicza. Wiele książek tego autora od lat gości w naszej biblioteczce, a najnowszej, zatytułowanej „Czemu tata siedzi w garnku?” z radością udzieliłam patronatu!

Ależ my się doskonale przy niej wybawiliśmy i to całą, calutką rodziną! Słuchali synowie, nastoletnia córka i mój mąż. Śmiechom nie było końca. To idealna lektura dla całej rodziny, bez względu na wiek.

„Czemu tata siedzi w garnku”

koszyk

Dziadek, wnuczek i rodzinny album! Tylko tyle wystarczyło, by stworzyć książkę idealną! Mały chłopiec przegląda fotografie z dawnych lat, gdy jego tata był małym szkrabem i wypytuje dziadka, dlaczego tata: siedzi w garnku, zjada piasek, pełznie do radia, ma boczne kółka, czy leży na wadze.

Każde pytanie to jedna historia, a znajdziecie ich tutaj aż dwadzieścia cztery! Dziadek w roli cudownego bajarza i wnuczek w roli zafascynowanego słuchacza. A te historie! Ach, radosne, oryginalne, pełne humoru i takie życiowe. Poprawią Wam humor, nawet w najgorszy, ponury, jesienny dzień.

Paweł Beręsewicz w lekki, a zarazem piękny i pełen ciepła sposób ukazał rodzinne historie ukryte w starych fotografiach. Po lekturze tej książki nabrałam apetytu na więcej i myślę, że jak tylko będę w swoim rodzinnym domu to koniecznie sięgnę po stary album i pokażę dzieciom swój kawałek pięknego, beztroskiego dzieciństwa, a dziadek z pewnością opowie wnuczkom dlaczego mama…

Wspaniała lektura! Bardzo polecamy i zachęcamy Was do rodzinnych spotkań, rozmów i wspomnień, bo to właśnie życie pisze najlepsze scenariusze i skrywa najpiękniejsze historie. Jestem pewna, że Wasze dzieciństwo również było barwne i powstałaby z niego niejedna książka. Idealna propozycja na wartościowo spędzony czas z dzieckiem i pomysł na cudowny czas z dziadkami. Urocze ilustracje dodają jej uroku i wyjątkowego klimatu.

„Czemu tata siedzi w garnku?”

Tekst: Paweł Beręsewicz

Ilustracje: Asia Gwis

Oprawa: twarda

Ilość stron: 104

Dla dzieci: 6+

Wydawnictwo: LITERATURA

+48 42 630 23 81

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.