„Mysz Tymoteusz i jeż Fryderyk. Tajemna kryjówka” – Wydawnictwo BOSZ

Pamiętacie świetną, sensacyjno – detektywistyczną powieść Mysz Tymoteusz i jeż Fryderyk. Na tropie złodziei obrazów”, o której pisałam TUTAJ? Dziś z wielką radością dzielę się z Wami kolejnym tomem w serii!

„Mysz Tymoteusz i jeż Fryderyk. Tajemna kryjówka” to perypetie dwójki przyjaciół, którzy zabierają nas do Londynu. Właśnie tam depczą oni po piętach pewnym rzezimieszkom, kradnącym holenderskie i flamandzkie dzieła sztuki. Przygód, akcji i emocji nie brakuje! Jeśli macie ochotę zamienić się w detektywów, a do tego pragniecie oswoić dzieci ze słynnymi obrazami to ta książka jest dla Was.

koszyk

Samo centrum Londynu, mknące samochody, czerwone piętrowe autobusy, chodniki wypełnione pieszymi, a w tym wszystkim motor, którym podróżują jeż Fryderyk i mysz Tymoteusz. To właśnie ta dwójka podsłuchała niedawno (o czym przeczytacie w pierwszym tomie) rozmowę złodziei planujących kradzież obrazu, a potem złapała ich na gorącym uczynku. Nie wiedzieli wówczas jak ważne światowe arcydzieło udało im się uratować!

Tym razem para udała się na przesłuchanie zatrzymanych przestępców, przypuszczano bowiem, że mężczyźni działali prawdopodobnie na zlecenie dużej, międzynarodowej grupy przestępczej. Inne, podobne kradzieże zdarzały się również w Holandii. Niestety jedyne, czego się dowiedzieli to fakt, że mężczyzna, którzy zlecał zadanie miał na nosie wielką kurzajkę, a do tego okazało się, że planowany jest kolejny rabunek! Tym razem ma się on odbyć w innym muzeum, jeszcze większym, a łupem padnie obraz „z piórem”…

Kolejne śledztwo zaczęło się bardzo dynamicznie, czasu bowiem było coraz mniej!

Aktualnie grabieżcy mają na oku portret Susanny Lunden z National Gallery w Londynie. Obraz namalowany około 1622–1625 roku jest cennym eksponatem, na skalę światową. Komu tak bardzo na nim zależy?

Książka kipi od akcji, ważnych przesłań i humoru. Najważniejsze jednak czeka w finale! Czy uda się odnaleźć tajemną kryjówkę najbardziej niebezpiecznego gangu złodziei obrazów w historii? Koniecznie się o tym przekonajcie. Świetna, pomysłowa, oryginalna powieść dla całej rodziny.

Bardzo polecamy!

„Mysz Tymoteusz i jeż Fryderyk. Tajemna kryjówka”

Tekst: Dagmara Budzbon-Szymańska

Ilustracje: Joanna Gębal

Oprawa: twarda

Ilość stron: 64

Dla dzieci: 4+

Wydawnictwo BOSZ

Dodaj komentarz