„Mój najpiękniejszy polsko – angielski słownik obrazkowy. Jedzenie i picie” – Wydawnictwo SAM

Dziś z wielką przyjemnością zapraszam Was na recenzję nowego słownika obrazkowego od wydawnictwa SAM! Pokazywałam już TUTAJ tytuł „W domu i na dworze”, a TUTAJ „Zwierzęta i rośliny”. Bardzo się cieszę, że seria się rozrasta, bo to cenne, wartościowe i bardzo ciekawie przygotowane słowniki.

Najnowsza publikacja jest niezwykle smakowita! Znajdziecie w niej mnóstwo różnorodnego jedzenia, nawet z najdalszych zakątków świata. Wspaniała, wielkoformatowa, kartonowa pozycja idealnie sprawdzi się do samodzielnego, długiego przeglądania, do odkrywania nowych potraw i słówek, a nawet do nauki dla starszych dzieci. W naszym domu obrazkowe słowniki z wydawnictwa SAM świetnie sprawdzają się u synka do powtórek przez sprawdzianami w szkole, dlatego możecie być pewni, że te książki posłużą na lata 🙂

koszyk

Z kodem SAM20 otrzymacie 20% rabatu na tę i wszystkie inne książki wydawnictwa SAM.

Polecam także świetne, gotowe PAKIETY książek!

Za każdym razem jestem pełna podziwu różnorodności słów, które znajdujemy w słownikach! W najnowszym tomie, poświęconym jedzeniu i piciu poznacie potrawy z kilkunastu państw świata, mnóstwo owoców, warzyw, grzybów i akcesoriów kuchennych. Apetyczne potrawy i wypieki z pewnością zachęcą Was do eksperymentowania w kuchni z dziećmi, a taki wspólny czas może być świetną lekcją samodzielności i nauki języka angielskiego. Jak miło utrwala się nowe słowa przy wspólnym gotowaniu! W książce urzekło mnie wiele ilustracji, ale chyba najbardziej moje serce skradła mama karmiąca piersią.

To bardzo ciepła, bliskościowa i wartościowa książka. Polecam całym sercem!

Słownik został skonsultowany z native speakerem języka angielskiego oraz dwujęzyczną mamą pracująca przy projekcie naukowym dotyczącym dwujęzyczności, Elą Rzeszutko.

W serii ukazały się jeszcze trzy tytuły “Ja i mój świat”, “Zwierzęta i rośliny” oraz “W domu i na dworze”.

„Mój najpiękniejszy polsko – angielski słownik obrazkowy. Jedzenie i picie”

Tekst i ilustracje: Joëlle Tourlonias

Przekład: Anita i Robert Jonczyk

Książka całokartonowa

Ilość stron: 18

Dla dzieci: 2+

Wydawnictwo SAM

Dodaj komentarz