„Tam i z powrotem. Opowieści jaskółek” – Wydawnictwo LIBRA

Niedawno zawitały u nas jaskółki, bowiem Marianna Oklejak przygotowała wspaniałą, kolorową, pełną wiedzy i aktywności opowieść o tych niewielkich, wędrownych i bardzo fascynujących ptakach.

Książka zachwyca kolorami, zagadkami i mnóstwem ciekawostek. To idealna propozycja dla do wspólnej lektury dla całej rodziny!

koszyk

Ta wielowymiarowa lektura zaangażuje wszystkie Wasze zmysły. Piękne, kolorowe obrazy zachwycą nie tylko najmłodszych. Na kartach książki znajdziecie zgadywanki i wyszukiwanki, trzeba też pobawić się w tropiciela i wykazać się nie lada spostrzegawczością. Przyda się również zmysł matematyczny do liczenia. Aktywności i piękne obrazy to jednak nie wszystko. Autorka przekazuje nam dawne wierzenia dotyczące jaskółek, objaśnia przysłowia z nimi związane i opowiada o tym, jak żyją te wytrwałe podróżniczki.

Czy wiedzieliście, że jaskółki uwielbiają wracać tam gdzie się urodziły i mieszkały? A może ciekawi Was dlaczego ptaki te zniżają swój lot, gdy zbliża się deszcz? Z pewnością zadziwi Was również to, że te leciutkie ptaszki potrafią przelecieć aż 300 km dziennie! Pragniecie poznać wszystkie gatunki występujące w Polsce? Macie ochotę na tę ptasią lekturę?

Bardzo zaskakująca, ciekawa i wyczerpująca lektura. Jaskółki żyją na prawie całej kulki ziemskiej, dlatego warto poznać je bliżej. Książka zabierze Was w odległe krańce świata, jak np. do Peru, Ekwadoru, Kenii, Iranu, Brazylii, czy Kazachstanu. Dzięki tym wyjątkowym, zwinnym podróżniczkom, potrafiącym przelecieć rocznie nawet 20 tysięcy kilometrów zupełnie inaczej spojrzycie na świat, nawet świat literatury, w którym jaskółki też odgrywają swoją wielką rolę.

Cudowna, wartościowa książka. Zachwyca od okładki, aż po ostatnią stronę! Bardzo polecamy.

„Tam i z powrotem. Opowieści jaskółek”

Tekst i ilustracje: Marianna Oklejak

Oprawa: twarda

Ilość stron: 64

Dla dzieci: 4+

Wydawnictwo LIBRA

One thought on “„Tam i z powrotem. Opowieści jaskółek” – Wydawnictwo LIBRA

Dodaj komentarz