„Mój najpiękniejszy polsko – angielski słownik obrazkowy. W domu i na dworze” Wydawnictwo SAM

Pamiętacie „Mój najpiękniejszy polsko – angielski słownik obrazkowy. Zwierzęta i rośliny” od wydawnictwa SAM, który pokazywałam w zeszłym roku? Dziś przygotowałam recenzję kolejnego słownika w serii. Tym razem czeka na nas wszystko to, co znajdziemy w domu i na dworze.

Słownik został skonsultowany z native speakerką oraz dwujęzyczną mamą pracująca przy projekcie naukowym dotyczącym dwujęzyczności, Elą Rzeszutko.

Książka jest w całości kartonowa, z bezpiecznymi, zaokrąglonymi rogami, dlatego możną ją z powodzeniem przeglądać już z maluszkami.

koszyk

Z kodem SAM20 otrzymacie 20% rabatu na tę i wszystkie inne książki wydawnictwa SAM.

Dla leniwych są gotowe PAKIETY

Bardzo podoba nam się estetyczna kolorystyka wszystkich dziewięciu ogromnych rozkładówek. Zajrzymy do domu i to bardzo, bardzo szczegółowo, spacerując po wszystkich pomieszczeniach, schodząc nawet do piwnicy, czy wspinając się na dach! Poznacie również ogród i wszystkie jego zakamarki oraz atrakcje. Wybierzecie się do miasta, tylko podczas przechadzki uważajcie na psie kupy! Być może na chodniku spotkacie jakąś… Miło jest także poobserwować ptaki, poznając przy okazji liczne ich gatunki. Dla fanów motoryzacji także coś się znajdzie – cała, wielka rozkładówka z niemal czterdziestoma pojazdami! Śmieciarka, koparka, ciężarówka, żaglówka, dwupłatowiec, rower, wózek widłowy, helikopter, limuzyna i dużo, dużo więcej. Miłośnicy przyrody doskonale odnajdą się w kojących klimatach gór i morskich głębin, przyglądając się zorzy polarnej, rekinom, czy konikom morskim. Nie zabrakło planet, kosmosu, rozgwieżdżonego nieba, a nawet… mapy świata!

Kolejna piękna propozycja do nauki przez zabawę, którą koniecznie warto mieć w swojej biblioteczce. Doceniam ją bardzo za różnorodność słów oraz podpisy w języku polskim i angielskim. Ciepłe, bliskościowe ilustracje nadają serii bardzo przyjemnego klimatu i sprawiają, że te słowniki można przeglądać godzinami.

Bardzo polecam!

„Mój najpiękniejszy polsko – angielski słownik obrazkowy. W domu i na dworze”

Tekst i ilustracje: Joëlle Tourlonias

Książka całokartonowa

Ilość stron: 18

Dla dzieci: 2+

Wydawnictwo SAM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.