„Powiem wam, co natura daje nam” – Wydawnictwo JUPI JO!

Wiosna tuż tuż, dlatego dziś mam dla Was cudną, przyrodniczą, pełną okienek i ciekawostek książkę!

Wydawnictwo JUPI JO! przygotowało ciekawe kompendium o tym wszystkim co daje nam natura. Przepięknie zilustrowana, wartościowa i mądra pozycja z pewnością oczaruje każdego przedszkolaka.

koszyk

Co takiego zawdzięczamy drzewom? Jak wygląda ich cykl życia? Czym są plantacje i co daje nam uprawa pól? W jaki sposób powstaje chleb i jak to się dzieje, że bawełniany puch zamienia się w ubranie? Czy zastanawialiście się co skrywa ziemia? A może chcecie zobaczyć jak produkuje się ceramikę i skąd bierze się szkło? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi znajdziecie na kartach książki! Nie zabrakło także ciekawostek o zwierzętach. Dowiecie się jak często kury znoszą jajka, w jaki sposób powstaje miód i kto jest najlepszym przyjacielem człowieka.

Muszę przyznać, że choć książka skierowana jest do dzieci od 3 lat to z powodzeniem korzystają z niej także dużo starsze dzieci. Mój synek Staś pochłonął ją z fascynacją i długo opowiadał wrażenia i ciekawostki, które odkrył. Dzięki krótkim, konkretnym i przystępnym odpowiedziom wiadomości na długo zapadną w pamięć. Dużym walorem dla maluszków są liczne okienka, które skrywają dodatkowe informacje. Książka jest w całości kartonowa, ma bezpiecznie, zaokrąglone rogi, więc z powodzeniem możemy przeglądać ją z maluszkami.

Idealna pozycja na zbliżającą się wiosnę! Uwrażliwi dzieci na piękno natury, pokaże jak wiele jej zawdzięczamy i nauczy szacunku do przyrody, która daje nam tak wiele dobra.

Bardzo polecam! Jest przepiękna.

„Powiem wam, co natura daje nam”

Tekst: Píro Radka

Ilustracje: Anastaliia Moshina

Przekład: Karolina Tudruj-Wrożyna

Książka całokartonowa

Ilość stron: 16

Dla dzieci: 3+

Wydawnictwo JUPI JO!

Dodaj komentarz