Opowieści Świata Zorzy. Tom 1. Silla – Wydawnictwo AGORA DLA DZIECI

Dziś na recenzję zaprasza Misia 🙂

Bardzo się cieszę, że do grona moich ulubionych, wyjątkowych i mistycznych serii dołączyła nowa książka! Karolina Lewestam, autorka pięknej i baśniowej „Silli” zabiera nas do pokrytej lodem i ukrytej wśród miękkiego śnieżnego puchu krainy, zwanej Tlate Hin. Harmonia i porządek, jaki dotąd dotykał śnieżną krainę został jednak naruszony. Zorza umiera. Jedyną nadzieją na ratunek odwiecznego mistycznego znaku nadziei i radości, który daje naszym bohaterom co najmniej tyle radości ile nam prezenty na Boże Narodzenie, jest pomoc osoby wybranej przez Zorzę. Ludzie i zwierzęta, którzy od wieków żyli w przyjaźni wstrzymują oddech…

koszyk

Ari to zupełnie zwyczajny, jedenastoletni chłopiec o własnym poglądzie na świat z głową na karku, ale pełną pomysłów na kolejne psoty i ogromną wrażliwością na otaczający go świat. Wyjątkowa, przyjazna, lecz jakże skomplikowana osobowość pozwoliła mi od razu go pokochać! Niestety, jego życie to nie tylko beztroska zabawa. Najlepszym przykładem jest ogromna tęsknota za rybami, które ostatnio zniknęły z dotychczasowych łowisk, a ich miejsce zajęły krwiożercze stwory, z którymi dotąd nikt spotkania nie przeżył.

Mówi się, że życie pisze najbardziej zaskakujące scenariusze. Ari przekonał się o tym na własnej skórze, gdy usłyszał swoje imię w noc Zorzy. Teraz samotnie musi ruszyć w nieznaną wędrówkę i sprostać kłopotom, o których nigdy mu się nie śniło.

Jesteście gotowi na szaloną przygodę, pełną zwrotów akcji, nietuzinkowych bohaterów i obłędnie piękną, czarującą i porywającą baśniową opowieść? W takim razie wzruszająca i trzymająca w napięciu „Silla” to idealna lektura dla Was!

Przygotowany dla nas emocjonalny rollercoaster tylko czeka aż weźmiemy książkę w ręce! Zwariowane, budzące grozę perypetie, pełna niebezpieczeństw podróż, na zawsze odmieniająca nas przygoda, ale również niesamowite ciepło na sercu związane z każdym sukcesem osiągniętym przez bohatera. „Silla” niesie ze sobą wiele wartości i wniosków. Pokazuje, jak wielkie zło może przejawić bardzo niekochana, smutna i niedoceniana osoba. To walka dobra ze złem.

Oprócz nietuzinkowych bohaterów oraz fabuły, która spędza nam sen z powiek książka zachwyca wyjątkową szatą graficzną. Klimat zawarty w ilustracjach idealnie oddaje uczucia, jakie towarzyszą nam podczas lektury.

„Silla” jest książką, która na długo zostanie w waszych sercach. Bardzo gorąco zachęcam do lektury! Myślę, że podobnie jak ja zakochacie się w fascynującym, zimowym, cichym klimacie, w bohaterach, zarówno zwierzęcych jak i rzeczywistych, tak namacalnych, jakby istniały naprawdę, a także w wyjątkowej wrażliwości autorki na każdy szczegół i emocję. To naprawdę prawdziwa, literacka uczta, której nie może zabraknąć w biblioteczce żadnego fana fantastyki, mistycznych baśni, zwierzęcych, wrażliwych charakterów i dobrego humoru, którego zresztą, znajdziecie tu niemało. Mocno trzymam kciuki za to, by Karolina Lewestam nie kazała nam za długo czekać i że już niedługo, wspólnie z Arim i jego przyjaciółmi wróci do nas z nowymi, świetnymi przygodami!

Michalina, lat 15

„Opowieści Świata Zorzy. Silla” TOM 1

Tekst: Karolina Lewestam

Ilustracje: Mariusz Andryszczyk

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Ilość stron: 336

Dla dzieci: 8+

Wydawnictwo AGORA DLA DZIECI

Dodaj komentarz