„Spacer po lesie. Kubusiowe lekcje uważności” – Wydawnictwo OLESIEJUK

Nadeszła deszczowa i ponura jesień. Można by zamknąć się w domu i narzekać, ale można też ciepło się ubrać, wziąć parasol i wyjść na łono natury, doceniając to proste, zwykłe życie!

Obcowanie z przyrodą to wspaniała lekcja uważności, dzięki której znajdziemy spokój ducha, ukojenie i nauczymy się akceptować pojawiające się życiu zmiany i wyzwania.

Macie ochotę na na wędrówkę przez świat uważności? Pragniecie nauczyć się doceniania i wdzięczności? Chcecie zmienić swoje życie na lepsze? Warto zrobić mały krok ku wielkim zmianom. Kubuś Puchatek i jego przyjaciele ze Stumilowego Lasu mogą odmienić Wasze życie, wystarczy tylko chcieć…

koszyk

„Spacer po lesie. Kubusiowe lekcje uważności” to zbiór kilkunastu opowieści, rozgrywających się na przestrzeni jednego dnia tytułowego bohatera.

Poranek, przebudzenie, poranne ćwiczenia, praktyka uważności, rozmyślenia na temat życzliwości, spacer po lesie pełen zachwytów nad przyrodą, spotkania z przyjaciółmi, troskliwość, radość, odprężenie, powrót do domu, refleksja nad minionym dniem, wyznaczenie intencji na przyszłość. W tym wszystkim, w każdym zwykłym momencie życia można nauczyć się doceniania, można pracować nad emocjami i lepszymi relacjami z innymi.

Książka w prosty, ciekawy, a jednocześnie naturalny sposób pokazuje, że można żyć spokojniej. Każda historia opatrzona jest komentarzem, w którym zawarte są pomysły na ćwiczenie uważności. To wspaniała lektura, szczególnie na dzisiejsze czasy, w których dominuje stres i pogoń, często za tym co najmniej istotne w naszym życiu. Ten zbiór otworzy Wam oczy na to, co naprawdę ważne!

Bardzo polecamy.

„Spacer po lesie. Kubusiowe lekcje uważności”

Tekst: Joseph Parent i Nancy Parent

Przekład: Ewa Tarnowska

Ilustracje: Denise Shimabukuro

Oprawa: twarda

Ilość stron: 128

Dla dzieci: 8+

Wydawnictwo OLESIEJUK

Dodaj komentarz