Mika i wyjec – Wydawnictwo DRUGANOGA

Wśród przepięknych jesiennych nowości u wydawnictwa Druganoga znalazł się pierwszy tom oryginalnej serii komiksów dla najmłodszych czytelników. Seria ta nosi nazwę ARCYGROŹNE DOMOSTWORY i zwiastuje coś naprawdę intrygującego! W środku jest równie zaskakująco, a do tego zabawnie i kolorowo!

„Mika i wyjec” jest komiksem skierowanym do najmłodszych dzieci. Tekstu jest niewiele, a całą historię można zrozumieć oglądając ilustracje. Już na wklejce zobaczymy dom Miki. Zapoznamy się z pomieszczeniami oraz kryjówką tajemniczego wyjca.

koszyk

Mika jest małą, rezolutną dziewczynką, która potrafi wyjąć sobie szczebelek z łóżka, pożegnać ukochane pluszaki i wyjść z pokoju. Nie wie tylko, że w holu spotkać ją może przygoda!

W pewnym momencie potyka się o coś długiego, zielonego, co na dodatek bardzo hałasuje i wcina wszystko co spotka na swej drodze. Och, dla małej dziewczynki ten przerażający potwór jest nie do okrzesania, ale w końcu, przypadkiem… uspokaja się i milknie! I to dzięki Mice oraz jej przyjaciołom. A jak? Musicie przekonać się sami. Ta historia ma bardzo ciekawe i zaskakujące zakończenie. Uśmiałam się ze Stasiem jak małe dziecko 🙂

Prosta, urocza, pełna humoru i dziecięcej ciekawości świata opowieść, która skradnie Wasze serca. Myślę, że będzie to idealna propozycja już dla najnajów (od około 2 lat), które często boją się tego co nowe, nieznane. Z tą opowieścią oswoicie każdego stwora i wszelkie strachy. Wspaniała fabuła i świetne ilustracje. Znajdziecie tu dużo wyrazów dźwiękonaśladowczych i emocji małego dziecka.

Bardzo polecam i czekam z niecierpliwością na kolejny tom, który będzie nosił tytuł „Mika i bulgot”.

Jeśli pragniecie oswoić dzieci z komiksami i pokazać im, jak ciekawa jest to forma to koniecznie skuście się po ten tytuł. Książka wydana jest w wygodnym, zeszytowym formacie, twardej oprawie i na bardzo dobrym, matowym, grubszym papierze. Idealna propozycja dla małych rączek.

„Mika i wyjec”

Tekst: Agata Loth – Ignaciuk

Ilustracje: Berenika Kołomycka

Oprawa: twarda

Ilość stron: 28

Dla dzieci: 2+

Wydawnictwo: DRUGANOGA

Niemożliwe" (Wydawnictwo DrugaNoga)

Dodaj komentarz