Projekt Barnabek – Wydawnictwo SKŁAD PAPIERU

Kilka miesięcy temu podzieliłam się z Wami pierwszą książką wydawnictwa Skład Papieru. Żelazny Olbrzym skradł nasze serca i wiem, że Wasze też, bo często do mnie piszecie, że to jedna z najpiękniejszych książek tego roku!

Teraz, z wielką radością chciałam podzielić się z Wami kolejną książką, którą przygotowało wydawnictwo Skład Papieru. Od razu Was uprzedzę – ta książka powinna być obowiązkową lekturą w każdym domu. Ciepła, wzruszająca, mądra, pełna wartości i do tego przepięknie zilustrowana i wydana. Istna perełka w dziecięcej literaturze. U nas zajmie szczególne miejsce, na specjalnym regale z książkami, które chcę przekazać kolejnym pokoleniom. Jest wyjątkowa.

koszyk

Z kodem KSIAZKA35 otrzymacie rabat 35% na wszystkie książki wydawnictwa Skład Papieru.

Kod obowiązuje do 24.12.2021 na www.SkladPapieru.pl

Kod nie łączy się z innymi promocjami i nie dotyczy kosztów dostawy.

Barnabek jest pół myszą, pół słoniem. Mieszka od zawsze w tajnym laboratorium, które mieści się pod ziemią. Produkuje się tam Zwierzęta Doskonałe, ale Barnabek taki nie jest i trafił do Magazynu Nieudanych Projektów. Nie jest tam sam, pod kloszami znajdują się inne „niedoskonałe” według twórców postacie. Nasz bohater miał jedno marzenie – pragnął poznać życie poza kloszem…

Pewnego dnia wszystkie nieudane projekty oznaczono pieczęcią: PORAŻKA. Niestety oznaczało to, że zostaną one przerobione! Mają być idealne… Barnabek wcale nie chciał być bardziej puchaty, nie chciał mieć większych oczek, chciał być sobą! Postanowił, że wszyscy zagrożeni powinni uciec. Mimo braku wiary innych w to przedsięwzięcie Barnabek uwalnia się spod klosza i ratuje z opresji pozostałych. Nikt z nich dotąd nie był na zewnątrz! Ucieczka okazała się prawdziwą lekcją wspólnoty, współpracy, odwagi i wielkiej wiary, tylko w pewnej chwili na ich drodze stanęli Ci, przed którymi trzeba było uciekać… Jak zakończy się ta mrożąca krew w żyłach przygoda?

Piękna, delikatna i bardzo wymowna opowieść. To pokłon w stronę odmienności i samoakceptacji. Książka wyjątkowo dopracowana, pełna detali, drobiazgów, cudownych ilustracji i wspaniałych bohaterów, którzy pięknie się różnią. Kiedy przeczytałam ją ze Stasiem po raz pierwszy, od razu zawołał: czytamy jeszcze raz! I tak mały Barnabek skradł nasze serca od pierwszej po ostatnią stronę.

Znajdziecie w tej książce wiele mądrości, bowiem między każdym słowem płynie wartość. Tak cenna obecnie przyjaźń, tak ważne podążanie własną drogą i tak potrzebna wierność ideałom – to wszystko i wiele, wiele więcej znajdziecie na kartach tej czułej opowieści. Warto docenić także piękny przekład przygotowany przez poetkę i tłumaczkę Joannę Wajs.

Polecamy z całego serca!

„Projekt Barnabek”

Autorzy: The Fan Brothers – Terry, Eric i Devin Fan

Przekład: Joanna Wajs

Oprawa: twarda

Ilość stron:

Dla dzieci: 4+

Wydawnictwo: SKŁAD PAPIERU

Z kodem KSIAZKA35 otrzymacie rabat 35% na wszystkie książki wydawnictwa Skład Papieru.

Kod obowiązuje do 24.12.2021 na www.SkladPapieru.pl

Kod nie łączy się z innymi promocjami i nie dotyczy kosztów dostawy.

Skład Papieru - wydawca książki Żelazny Olbrzym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.