Hello Maestro Quiz. Wynalazki, historia, odkrycia – gra planszowa dla całej rodziny! Wydawnictwo HIPOKAMPUS

Bardzo lubimy spędzać popołudnia i wieczory na rodzinnych rozgrywkach, a planszówki to obok książek wspaniały pomysł na wspólne chwile.

Nasz regał z grami planszowymi wciąż uzupełniamy o ciekawe propozycje. Wiele z nich niesie walor edukacyjny, a nauka przez zabawę jest o wiele przyjemniejsza i ciekawsze, szczególnie jeśli odkrywamy świat wspólnie!

„Hello Maestro Quiz. Wynalazki, historia, odkrycia” to gra dla całej rodziny! Znajdziecie w niej niemal 200 zagadnień dotyczących wynalazków, wynalazców, wielkich odkryć geograficznych oraz historii. Co ważne – wszystkie te wydarzenia będziemy lokalizować na osi czasu. To świetna porcja wiedzy, a także idealny pomysł na powtórki materiału ze szkoły, a i dorośli przypomną sobie co nieco 😉

koszyk

Proste, przejrzyste zasady gry to dla nas podstawa! Nie lubię długich, skomplikowanych rozgrywek i kilkustronicowych instrukcji, które często zniechęcają. W tej grze mamy kartonową planszę, dwie talie kart, 12 kart ABC, pionki i kostkę. To wszystko! Przebieg gry jest bardzo intuicyjny.

Każdy gracz otrzymuje po dwa pionki. Jednym posuwa się po planszy zwyczajowo, a drugim będzie lokalizował zdarzenie na osi czasu. W każdej turze odpowiadamy na pytania i poruszamy się pionkami, ale karty burzą czasami porządek planszy, żeby było atrakcyjniej 😉

Wygrywa ta osoba, która jako pierwsza dotrze do mety. Choć w pudełku znajdziecie 4 komplety pionków dla czterech graczy to my gramy w piątkę, dokładając pionki z innej gry. Myślę, że spokojnie może w nią grać nawet siedem, czy osiem osób. W domu zawsze znajdą się dodatkowe pionki.

Nauka historii i geografii może stać się prawdziwą przyjemnością, najważniejsze to znaleźć na to dobry sposób! Dzięki tej grze nie tylko spędzicie czas budując piękne relacje i wspomnienia, ale zdobędziecie wiedzę, która z pewnością zostanie w głowach na dłużej, niż ta podana ze szkolnych podręczników. O! Gdyby w taki sposób tworzono podręczniki, to myślę, że dzieci z przyjemnością by po wiedzę sięgały, odkrywając świat z przyjaciółmi, rodzicami i dziadkami.

Bardzo polecam! To kolejna gra z wydawnictwa Hipokampus, którą doceniam za wartość oraz jakość wykonania. Dodatkowo uzupełniona jest o postacie z kultowych filmów Alberta Barille, z serii „Był sobie człowiek”, „Byli sobie wynalazcy” i „Byli sobie podróżnicy”, które również serdecznie Wam polecam.

Autorem gry jest pan Janusz Feliks.

Logo

Dodaj komentarz