ORKIESTRA – Rusz w świat i znajdź zagubionych muzyków. Wydawnictwo DRUGANOGA

Dzieci kochają wyszukiwanki. To jedne z tych książek, nad którymi można spędzić długie godziny, snując przeróżne historie, szukając detali, wypatrując szczegółów.

Dziś o jednej wyjątkowej wyszukiwance chciałam Wam napisać! „Orkiestra. Rusz w świat i znajdź zagubionych muzyków” to prawdziwa uczta dla oczu i piękna lekcja muzyki oraz geografii!

koszyk

Autorką i ilustratorką książki jest Chloé Perarnau, która dzieciństwo spędziła na francuskiej wsi, gdzie wciąż malowała domki. Później skończyła studia na Akademii Sztuk Pięknych w Brukseli, a dziś publikuje książki, ilustracje do czasopism i prowadzi warsztaty dla dzieci.

W tej obrazkowej książce znajdziecie aż 12 wielkoformatowych rozkładówek! Akcja każdej rozgrywa się w innym kraju. Odbędziecie podróż do Islandii, Tokio, Portugalii, Rosji, Prowansji, Grecji, Istambułu, Egiptu, Wenecji, Rio de Janeiro i Wybrzeża Kości Słoniowej. Do tych krajów wyjechali muzycy, którzy już za tydzień mają zagrać ważny koncert! Dyrygent oraz jego asystent wyruszają śladami pocztówek, które otrzymali od symfoników. Waszym zadaniem jest pomoc w wielkim przedsięwzięciu i odnalezienie na kartach książki zagubionych muzyków! Przecież koncert musi się odbyć.

Podczas tej wspaniałej podróży zwiedzicie kawał świata, zasmakujecie lokalnych tradycji i poznacie instrumenty, takie jak altówka, kontrabas, flet, fagot, klarnet, puzon, talerze, obój, fortepian, triangiel i wiele innych.

To książka na długie godziny delektowania się, przyglądania, obserwowania, odkrywania. Mali czytelnicy poćwiczą tu cierpliwość, skupienie i tę wyjątkową pasję szukania, bo ile to radości, gdy znajdzie się TEGO muzyka! I najważniejsze pytanie – czy wszyscy dotrą na czas i koncert się odbędzie? To już zależy od Was 🙂

Życzę Was wspaniałej zabawy, pięknych, wspólnych chwil z tą inspirującą, starannie wydaną książką. Oglądamy ją ze Stasiem każdego dnia i za zawsze znajdujemy coś nowego! Piękna, wartościowa, wydana na doskonałej jakości, matowym papierze. Wyjątkowa pozycja w naszej biblioteczce. Bardzo polecamy!

„Orkiestra. Rusz w świat i znajdź zagubionych muzyków”

Tekst i ilustracje: Chloé Perarnau

Przekład: Dorota Hartwich

Oprawa: twarda

Ilość stron: 32

Dla dzieci: 3+

Wydawnictwo: DRUGANOGA

Niemożliwe" (Wydawnictwo DrugaNoga)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.