Żelazny Olbrzym – Wydawnictwo Skład Papieru

Jeśli miałabym zrobić listę TOP 10 najlepszych książek tego roku to jedną z nich właśnie macie przed oczami!

„Żelazny Olbrzym” zawładnął całą naszą rodziną. Wydawnictwo Skład Papieru przygotowało prawdziwą literacką perłę sięgając po baśniową historię Teda Hughesa, poety należącego do grona najwybitniejszych pisarzy dwudziestego wieku. A wydanie? Ach, sami zajrzyjcie do środka!

koszyk

TU KUPISZ KSIĄŻKĘ Z 35% RABATEM

DO 24.12.2021 na hasło: KSIAZKA35

Historia opowiada perypetie Żelaznego Olbrzyma, który już na pierwszych stronach książki wpada w tarapaty. Ów bohater po upadku z dużej wysokości rozpada się na kawałki, ale mimo to nie poddaje się, nie utyskuje na swoim losem, tylko powoli krok po kroku składa się na nowo i rusza głodny do wioski. Jego apetyt jest ogromny, żywi się wszelkim żelastwem i pożera ludziom samochody, maszyny rolnicze, a drut kolczasty wcina niczym makaron! To nie zwiastowało niczego dobrego… Ludzie uważając go za wroga, z miejsca wydali na niego wyrok, budując pułapkę!

W tym wszystkim ważną rolę odgrywa mały chłopiec. Ma dobre serce i ratuje Olbrzyma z opresji. Okazuje się, że na Ziemi jest miejsce dla każdego, wystarczy jedynie odpowiedzieć na potrzeby nowego lokatora. W tym przypadku złomowisko pełne aut, ciężarówek, lokomotyw, lodówek, metalu, mosiądzu i aluminium stało się rajem dla Olbrzyma. On radośnie się najada, ludzie mogą spać spokojnie…

Sielanka na Ziemi nie trwała jednak długo. Pewnego dnia skrzydła niezwykłego, czarnego, olbrzymiego potwora przysłoniły niemal całe niebo. Przerażająca postać, pokryta łuskami i sierścią, ze szponami i kłami zstąpiła na ląd i zażądała żywego pokarmu! Mieli to być ludzie, zwierzęta, lasy! Przybysz dał ludziom na przygotowanie pożywienia siedem dni, ale oni przecież nie byli w stanie odpowiedzieć na tak wielkie i dziwne potrzeby potwora… Wtedy z pomocą nadszedł Żelazny Olbrzym!

Powieść jest ponadczasowa i nigdy nie straci na wartości. Autor porusza w niej kilka najważniejszych aspektów, jakimi warto się w życiu kierować: szacunek, tolerancja, rozmowa i wsłuchiwanie się w potrzeby innych, wyciąganie przyjaznej dłoni, oswajanie tego co nowe – nieznane.

Powieść udowadnia, że zawsze warto szukać wspólnych rozwiązań, które łączą, a nie dzielą. Tylko dobrem jesteśmy w stanie zażegnać konflikty, a złość, nienawiść i przemoc prowadzą jedynie to tragedii. Dziś, w obecnych czasach ta baśń ma jeszcze większe znaczenie i powinno poznać ją każdego dziecko. Uważam, że jest to jedna z najpiękniejszych książek, jakie goszczą w naszej domowej biblioteczce i powinna znaleźć się w każdym domu.

Ogromnym walorem tego wydania są ilustracje! Znajdziecie je niemal na każdej stronie. Dodają tej historii wyrazu, charakteru, emocji. Przecież Żelazny Olbrzym wygląda na nich jak żywy!

Wydawnictwo Skład Papieru zadbało o każdy detal, wydając tę książkę. Twarda, elegancka, mieniąca okładka i porządny, gruby, matowy papier to nie wszystko. Zamawiając książkę ze strony wydawcy otrzymacie ją pięknie zapakowaną w bibułę, z dołączoną papierową łódką i osobistym podziękowaniem. Pierwszy raz spotkałam się z tak kunsztowną oprawą i tak perfekcyjnie przygotowaną książką. Całości dopełnia genialny przekład pana Michała Rusinka.

Jeśli chcecie podarować dziecku książkę wyjątkową, kipiącą emocjami, wartościami i historią, którą czytelnik zapamięta do końca życia to koniecznie sięgnijcie po Żelaznego Olbrzyma. Będziecie oczarowani – przeczytajcie ją wspólnie i delektujcie się wyjątkową historią.

„Żelazny Olbrzym”

Tekst: Ted Hughes

Ilustracje: Chris Mould

Przekład: Michał Rusinek

Oprawa: twarda

Ilość stron: 144

Dla dzieci: 5+

Wydawnictwo SKŁAD PAPIERU

Książkę możecie kupić na na stronie wydawnictwa: www.SkładPapieru.pl z 30% rabatem, wpisując kod: KSIAZKA30

Promocja trwa do 31 maja!

Skład Papieru - wydawca książki Żelazny Olbrzym

Dodaj komentarz