W imieniu Pszczół – niezwykły przewodnik po świecie pszczół!

Są takie książki, które powstają z potrzeby serca, pasji i miłości. Takie, które są spełnieniem marzeń i które niosą wielki przekaz dla młodych czytelników. Taka jest właśnie pozycja „W imieniu Pszczół” autorstwa Piotra Smakulskiego. Z pasji do pszczelarstwa i przyrody przygotował on wartościową, mądrą i bardzo potrzebną książkę.

Znajdziecie tu ciekawie i przystępnie podaną wiedzę, piękne ilustracje i dużo kreatywnych zadań dla dzieci. Z radością objęłam ją patronatem!

koszyk

Pasieka Smakulskich powstała z pasji i miłości do najważniejszych owadów na świecie! Pan Piotr i jego żona Agnieszka stworzyli magiczne miejsce na mapie Polski. Oprócz hodowli pszczół i sprzedaży miodu dzielą się z innymi wiedzą o pszczołach, a także wprowadzają w pszczelarstwo każdego kto chce tego spróbować. Organizują inspirujące spotkania, dzięki którym dzieci i młodzież mogą lepiej poznać pszczeli świat i odkryć znaczenie tych owadów w codziennym życiu człowieka. Przygotowują bezpłatne prelekcje w szkołach oraz warsztaty, webinary i wykłady online o tematyce pszczelarskiej. W swoim sklepie oferują wyjątkowe produkty z miodem, pyłkiem pszczelim i propolisem oraz fantastyczne pomoce naukowe dla najmłodszych. Wśród produktów jest także ta wyjątkowa książka, zatytułowana „W imieniu Pszczół”.

Narratorem w książce są pszczoły, które opowiadają o sobie w tak ciekawy sposób, że ta książka zainteresuje każdego, bez względu na wiek! Dowiecie się kim są robotnice, trutnie i królowa. Poznacie ich role i podział zadań, a także liczne gatunki tych osobników. Bardzo zaciekawiły nas trzmiele, o których tak mało się mówi, a które prowadzą bardzo ciekawe życie, zakładając gniazda pod kamieniami, w norkach, czy w dziuplach po ptasich gniazdach.

Dowiecie się jak sami możecie pomagać pszczołom – my już zastosowaliśmy kilka cennych i prostych pomysłów!

Poznacie wrogów pszczół – a jest ich całkiem sporo! Zobaczycie także jak pszczoły się dogadują i to poprzez taniec, czy wysyłanie różnych zapachów. Są naprawdę niesamowite i mądre.

Odkryjecie także skarby natury i dowiecie się jak powstają: np. wosk, mleczko pszczele, miód, pyłek pszczeli, pierzga, czy kit pszczeli.

Pod koniec książki znajdziecie kreatywne karty pracy, które przygotowała Maria Maciołek. Są to kolorowanki, wyklejanki, labirynty, łączenie sylab, zadania matematyczne, ćwiczenia na kodowanie, krzyżówki, zadania z tekstem i wiele, wiele więcej. Łącznie to aż 12 stron pomysłów na zabawy z pszczołami 🙂

Książka wydana w jest w dużym formacie, ilustracje przygotowała Magdalena Węgierska – Akinmolayan.

Bardzo polecamy! Czytaliśmy ją od deski do deski już wiele, wiele razy i dzięki niej jeszcze bardziej doceniliśmy te ważne, wspaniałe i bardzo potrzebne dla świata owady, które wymagają naszej troski i szacunku.

Koniecznie sięgnijcie po tę książkę i inne ciekawy produkty, które oferuje Pasieka Smakulskich tutaj –> KLIK!

„W imieniu Pszczół”

Tekst: Piotr Smalulski

Ilustracje: Magdalena Węgierska – Akinmolayan

Karty pracy: Maria Maciołek

Oprawa: twarda

Ilość stron: 46

Dla dzieci: 5+

Pasieka Smakulskich

2 thoughts on “W imieniu Pszczół – niezwykły przewodnik po świecie pszczół!

 • 15/05/2021 at 14:13
  Permalink

  Świetna recenzja ,musimy mieć tą książeczkę ☺️ cudne ilustracje , pszczoły to najważniejsze owady ,zgadzam się

  Reply
  • 15/05/2021 at 14:15
   Permalink

   To prawda, warto budować świadomość już wśród najmłodszych. Takie książki powinny być obowiązkową lekturą dla każdego czytelnika. Bardzo polecamy!

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.