„Mała Szkoła. Dziennik lekcyjny” – Centrum Edukacji Dziecięcej

Dla wszystkich dzieci rozpoczynających przygodę z zerówką lub pierwszą klasą, a nawet już „doświadczonych” uczniów polecam wspaniałą książkę do zabawy w szkołę. „Mała Szkoła. Dziennik lekcyjny” to niezwykła pozycja od Centrum Edukacji Dziecięcej.

 

dz0

Bardzo ciekawe wydanie, w twardej oprawie, z „klapką” do sprawdzania listy obecności i ponad 60 stronami szkolnych ciekawostek. Gdy już sprawdzimy obecność na lekcji zaglądamy dalej, a tam… Tam znajdziemy miejsce na wypełnienie nazwy i adresu szkoły, klasy, roku szkolnego, wychowawcy i samorządu klasowego. Dzieci poznają prawa i obowiązki ucznia (11 ważnych punktów), dowiedzą się kto to jest patron szkoły i wybiorą własnego dla swojej Małej Szkoły. Wypełnią plan lekcji i wymyślą wedle uznania przedmioty dodatkowe, poznają kryterium stawiania ocen i znajdą rubryki na ich wstawianie. Znajdą również miejsce na informacje o zachowaniu, obecności i zrealizowanych tematach na lekcji, a także zapoznają się z tematem samorządu szkolnego i wybiorą własny. W tym niezwykłym dzienniku nie może zabraknąć miejsca na akademie, które przecież w szkole odbywają się kilka razy w roku. W związku z tym czytelnicy poznają daty i okazje z jakich te uroczystości są organizowane, oraz miejsce na zaplanowanie własnych akademii i podzielenie zadań do wykonania między uczniami. Ciekawym pomysłem są scenariusze lekcji z języka polskiego, matematyki, przyrody, muzyki, w-f, plastyki. Ponadto znajdziecie informacje o hospitacjach, szkolnych wycieczkach, wystawach klasowych, balach, zielonej szkole, olimpiadach, zawodach, zebraniach. Uwieńczeniem będzie świadectwo szkolne – oby z samymi szóstkami 😉

Polecam serdecznie tę książkę, to rewelacyjny pomysł na oswojenie dziecka z nową rolą jaka go czeka, a także świetny pomysł na zabawę z rówieśnikami lub rodzeństwem, bo jakie dziecko nie chciałoby choć raz stać się nauczycielem?

 

d11

d12

dz1

dz2

dz3

dz4

koszyk

dz5

dz6

dz7

dz8

dz9

dz10

 

One thought on “„Mała Szkoła. Dziennik lekcyjny” – Centrum Edukacji Dziecięcej

Dodaj komentarz