„Alicja w Krainie Czarów” – Wilga

Dziś książka, którą zapewne wielu z Was dobrze zna, lub choćby słyszało o niej. „Alicja w Krainie Czarów” autorstwa Lewisa Carrolla to przecież klasyka gatunku, ale… ale to wydanie, które dziś przedstawiam jest niezwykłe. Wydawnictwo Wilga stworzyło prawdziwą bajkę, dzieło sztuki, od którego trudno oderwać wzrok. Posiadamy w domu już od dawna jedno wydanie Alicji, ale jak zobaczyłam właśnie to, wiedziałam że nie damy rady się jemu oprzeć i musimy zakupić ten niezwykły, piękny egzemplarz. Dlaczego? Bo czytając tę książkę czujemy się jakbyśmy w niej byli, a to za sprawą cudownych niespodzianek ukrytych na kartach.

 

 

00

 

Zacznijmy od tego że książka jest w twardej, wypełnionej gąbką oprawie, oraz posiada dość grube, sztywne strony, w których czai się cała masa ciekawostek. Rozpoczyna się ona od wyjaśnienia kto jest kim w Krainie Czarów. Jest zawarta w niej mini książeczka – przewodnik Białego Królika, z której dowiecie się wszystkich istotnych wiadomości o Krainie, oraz tego jak możecie tu trafić, jaki panuje tu ustrój, czy jest tu bezpiecznie, co się tu zjada, jak chronić zdrowie, jakie są tu szkoły. Następnie rozpoczyna się opowieść, w której otwieracie okienka i zaglądacie do środka. Okienka są w postaci drzwiczek zaczarowanych kredensów, pełnych tajemniczych rzeczy. Jest piękna Alicja, która pociągnięta rośnie lub maleje (naprawdę Jest magiczne okienko, które mówi jak odzyskać swój normalny rozmiar. Jest kot, który potrafi znikać, a pozostaje jedynie jego uśmiech, jest filiżanka którą trzeba podnieść, aby dowiedzieć się jak przetrwać szalony podwieczorek, są ukryte klucze, które trzeba odnaleźć i poznać drogę do Krainy Czarów i jest coś co najbardziej nas urzekło…karty do gry skaczące po sali sądowej. Obłęd. Cudo.

Polecam serdecznie to piękne wydanie. Poznacie tu przedziwne przygody z mówiącymi królikami, maszerującymi kartami, czy rozpływającymi się w powietrzu kotami i jak nigdzie indziej spróbujecie niezwykłego ciasteczka. Bajeczne ilustracje i interaktywne strony zachwycą dzieci i dorosłych. To cudowne wydanie to 26 stron magii, niezwykłej adaptacji i tajemniczości…

 

01

02

03

04

05

06

07

08

09

10

 

6 thoughts on “„Alicja w Krainie Czarów” – Wilga

 • 13/12/2016 at 16:49
  Permalink

  Mam tą książkę i na prawdę jest przepiękna Kupiłam mojej Zuzi podczas wycieczki z przyjaciółką do Warszawy.
  Jestem ciekawa, czy są inne książki z tej serii.

  Reply
  • 13/12/2016 at 20:11
   Permalink

   Zgadzam się. Jest przepiękna 🙂 Z tej serii posiadamy także Królewnę Śnieżkę – w bardzo dobrej cenie można zakupić ją w Carrefourze 😉 Widziałyśmy także Pinokio, ale jeszcze nie zakupiliśmy.

   Reply
 • 18/05/2017 at 08:27
  Permalink

  WOW! Za samą historia ALicji jakos nie przepadam, ale to wydanie Wilgi jest cudne 🙂

  Reply
  • 18/05/2017 at 08:35
   Permalink

   Tak, jest przepiękne! Od razu inaczej podchodzi się do lektury 🙂

   Reply
 • 18/05/2017 at 13:42
  Permalink

  Ale to jest oryginalny tekst Carolla, czy powstały na motywach jego utworu?

  Reply
 • 14/06/2017 at 11:20
  Permalink

  Gdzie mogę ją znaleźć, szukałam już wszędzie 🙁 czy ktoś wie gdzie jest dostępna

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.