„Straż pożarna” – Multico

Wielu chłopców w dzieciństwie marzy, by gdy dorosną pracować w straży 🙂 Fascynację tym zawodem widać szczególnie podczas zabaw karnawałowych w przedszkolach, gdzie bawi się wielu małych strażaków.

 

01

 

Dlatego dziś chciałam Wam pokazać książkę idealną dla fanów straży pożarnej, z Wydawnictwa Multico. Jest to 32 – stronnicowa pozycja, w twardej oprawie, bogato ilustrowana, pod tytułem „Straż Pożarna”. To swoiste kompendium wiedzy, w którym znajdziecie wiele ciekawostek, jak np. gdzie odnotowano pierwszy w historii pożar, jak dawniej wyglądały wozy strażackie, oraz z czego były wykonane hełmy, jak dużym krokiem było wynalezienie pompy parowej, oraz pojazdu mechanicznego do gaszenia pożarów. Mali czytelnicy dowiedzą się jak długa jest historia straży pożarnej w Polsce i kto jest patronem strażaków, poznają szkoły pożarnicze, oraz podziały na korpusy, jednostki, plutony i zastępy. Nauczą się kiedy i jak wzywać strażaków, zobaczą jak wyglądają stroje do zadań specjalnych, wyposażenie każdego strażaka i taboru samochodowego. Dzieci poznają tajniki akcji ratowniczo-gaśniczych, oraz zobaczą jak bardzo strażacy potrzebni są również do innych zadań (wypadek na drodze, wyciek substancji trujących, awaria wodociągu, zagrożenie wybuchem gazu, zwierzęta w niebezpieczeństwie, szerszenie). Dużo ciekawych informacji znajdziecie także o pożarach lasów, o wieżach przeciwpożarowych, dwupłatowcach gaśniczych, helikopterach. Przeczytacie także o przeglądzie sprzętu, ciągłym doskonaleniu się, nauce, odpoczynku i o tym, że strażak to zawód całodobowy, jak również wiele istotnych informacji o ochronie przeciwpożarowej, drogach ewakuacji, czujnikach dymu, instalacji wodnej, pierwszej pomocy po oparzeniu i co robić gdy wybuchnie pożar. Obejrzycie straże pożarne na całym świecie, a na końcu znajdziecie test do rozwiązania, oraz dyplom do uzupełnienia dla małego strażaka za zdobycie wiedzy o pracy straży pożarnej.

Polecam serdecznie tę niezwykle ciekawą, bardzo zwięźle i jasno dla dzieci napisaną książkę. Nie ma chyba chłopca (a coraz częściej także dziewcząt), który nie marzyłby o tym, aby zostać strażakiem. Wspaniałe wozy strażackie, możliwość wykazania się sprawnością fizyczną i odwagą – to wszystko znajdziecie w tej lekturze.

 

02

03

04

05

06

07

08

09

10

 

 

Dodaj komentarz