„O Wilku który obchodził urodziny” i „O Wilku który chciał zmienić kolor” – Adamada

Dziś chciałabym napisać Wam kilka słów o pięknej serii książek dla dzieci od Wydawnictwa Adamada. Jest to kolekcja o przygodach Wilka, w skład której wchodzą cztery tytuły, ja zaś napiszę pokrótce o dwóch które posiadamy. Ta seria przeznaczona jest dla dzieci od 3 roku życia i świetnie sprawdzi się u przedszkolaków, choć i moja 8-letnia córka chętnie je czyta.

 

wilk
o wilku który chciał zmienić kolor, o wilku który obchodził urodziny, adamada, wilk, wydawnictwo, książka dla dzieci

O Wilku, który chciał zmienić kolor to historia tytułowego bohatera, który pewnego dnia stwierdził że nie podoba mu się jego kolor i postanawia zmienić go na inny. Przez cały tydzień podejmował zmiany i przemalował się na zielono, przebrał w czerwony sweter i pończochy, wystroił się różowymi płatkami kwiatów, wziął lodowatą kąpiel, aż zsiniał, okleił się skórkami pomarańczy, wytarzał się w błocie, oskubał pawia i przyodział jego pióra. Po całym tygodniu zmian ubarwienia stwierdził, że żaden kolor z uzyskanego podczas metamorfoz nie pasuje do niego, a najlepiej czuje się w czarnej skórze wilka. Wesołe, śmieszne, pouczające opowiadanie, w którym dzieci poznają nazwy dni tygodnia, kolory i życiową mądrość zachwycą Was z pewnością.

„O Wilku, który obchodził urodziny” to opowieść, w której główny bohater – Wilk stara się zaprosić swych przyjaciół na urodziny, jednak dowiaduje się, że każdy z nich ma już inne plany na ten sobotni dzień. Zły i niezadowolony idzie lasem, kopiąc co mu stanie na drodze, aż natrafia na pozłacaną butelkę, z dziwnym rzeźbionym korkiem. Zaintrygowany znaleziskiem odkrywa, że mieszka w niej Dżin, podobny do ptaka, a który to spełnia trzy życzenia. Wilk decyduje że chce znaleźć się jak najdalej stąd, ale albo dziwne miejsce mu nie odpowiada, albo nudzi go samotność na plaży, albo atakuje wąż.. Ostatnim życzeniem jest prośba o powrót do domu, a tam czeka na niego przyjęcie urodzinowe – niespodzianka, przygotowane przez przyjaciół, którzy dawno je już zaplanowali w tajemnicy. Prezentem jest wyjazd na tygodniowy pobyt nad morze, z całą wesołą grupką kolegów i koleżanek.

e3

fullsizerender

w1

w2

 

Polecam serdecznie tą mądrą, zabawną, wzruszającą serię książek. Pomoże ona dzieciom zrozumieć emocje, rozwinąć wyobraźnię, nauczyć wielu wartościowych rzeczy. W prosty sposób pokazuje jak funkcjonuje świat.

Dodaj komentarz