Magiczny dzień w Dubai Mall – Marta Tomaszewska

Macie ochotę wybrać się do dalekiego Dubaju? To największe miasto w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i siódme najczęściej odwiedzane miasto świata! My właśnie „wróciliśmy” ze swojej wycieczki. Była to podróż w wyobraźni, podczas której towarzyszyła nam książka „Magiczny dzień w Dubai Mall”, autorstwa Marty Tomaszewskiej i George Mario.

Książka bardzo oryginalna, przygodowa, pobudzająca wyobraźnię małego czytelnika, a do tego pięknie wydana! Już sama oprawa czaruje i zachwyca płócienną okładką z mnóstwem tłoczonych, połyskujących zdobień, idealnie wpisujących się w klimat miasta luksusu.

koszyk

Książka opowiada o przygodach kilkuletniej dziewczynki Melanii, która wraz z rodzicami mieszka na przedmieściach Dubaju. Poznajemy jej codziennie, zwyczajne życie, a jednocześnie jesteśmy świadkami niewyobrażalnej i nieposkromionej wyobraźni. Wyjście na zakupy, do księgarni, czy na obiad zamienia się w prawdziwą, pełną magii historię! Latający dywan w sklepie z antykami, ogromna żabnica w akwarium centrum handlowego, mówiąca szkatułka wysadzana szmaragdami, czy ukryta złota księga z tajemniczym tytułem… Tu każda strona skrywa tajemnicę, a finał historii jest zaskakujący i wzruszający!

Ta nietuzinkowa opowieść, bogata w ujmujące opisy i piękne ilustracje będzie cenną lekturą nie tylko ze względu na liczne perypetie głównej bohaterki. Znajdziecie tu również to, o czym każdy powinien pamiętać – o byciu odważnym, silnym, uprzejmym. To my kreujemy własne życie, to my mamy wpływ na nasze dzieci. Pamiętajmy, by zasiać w nich wartości, z którymi będą podążać każdego dnia i nigdy nie zapominajmy o pielęgnowaniu wyobraźni!

Bardzo polecam!

„Magiczny dzień w Dubai Mall”

Tekst i ilustracje: Marta Tomaszewska i George Mario

Oprawa: twarda

Ilość stron: 44

Dla dzieci: 5+

MY INFINITY CHILD

Dodaj komentarz