Mistrzowski kurs rysowanie anime – Wydawnictwo FEERIA

Misia kocha rysować, dlatego ma w swojej biblioteczce kilka ciekawych książek, wspierających ją w tej pasji. O jednej z dziś przygotowała dziś recenzję! Zapraszam do lektury.

koszyk

„Mistrzowski kurs rysowania anime” to praktyczny poradnik, rozwijający solidny fundament, na którym zdołasz oprzeć cały swój dalszy rozwój artystyczny. Co kryje się w podręczniku dla adeptów rysunku w stylu anime i mangi? Nie sposób zliczyć! Książka skupia się na tworzeniu postaci, dlatego autor umieścił w niej sporą dozę samouczków – źródło cennej wiedzy. Pominęłam jednak rzecz najistotniejszą! Książka oferuje gotowe szablony, czyli formy które możesz dostosować do własnych potrzeb, by wykreować własną postać. Zapomnij o męczeniu się podczas rysowania!

To jednak dopiero wstęp do cudownego świata rysunku! Autor, Christopher Hart zgłębił temat rysowania postaci w każdym szczególe. Przyglądamy się instrukcjom autora dotyczących sylwetki i głowy pod różnymi kątami w różnych proporcjach. W końcu odkrywamy sekrety prawidłowego rysowania nawet najbardziej zwariowanych fryzur i oczu.

Przygoda z ołówkiem w ręku nie zakończy się jednak na pokazie malowania ciała postaci! W urokliwym wnętrzu książki znajdziemy całą bibliotekę strojów i dodatków do nich: od eleganckich szkolnych mundurków, ciepłych futer na zimę, po delikatne stroje kąpielowe i buty. Oczywiście na kartach nie zabrakło dodatków w postaci czapek, okularów, toreb czy bransolet.

Ach, to zaledwie ułamek niespodzianek, jakie czekają na rysownika w książce! Poradniki przeprowadzone szczegółowo krok po kroku, tajemnice nakładania koloru, emanujący niebezpieczną charyzmą antybohaterowie oraz różne style, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie! Myślę, że lektura znacząco rozbudzi w rysowniku inspirację, przeprowadzi przez najtrudniejsze wyzwania i rozwiąże większość pytań. Książka stanowi cenne źródło wskazówek, ważnych porad, ciekawostek i szkiców. Owocem pracy autora są także śliczne ilustracje o genialnie zgranych barwach i które, uwaga, sami możemy wykonać, gdyż rysownik każde swe dzieło opatrzył zgrabnym samouczkiem ukazującym każdy krok. Bardzo cenię nie tylko doświadczenie Christophera Harta, lecz także jego humorystyczne podejście, powodujące u czytelnika uśmiech. Niejednokrotnie opatrzył swoje rysunki zabawnymi podpisami, pisze lekko, zrozumiale i interesująco.

Serdecznie polecam tę lekturę. Myślę, że wielu nastolatków ulegnie jej urokowi! Idealna i obowiązkowa pozycja dla każdego, kto chce zarówno rozpocząć jak i już rozwijać umiejętności rysunku, bez względu na wiek!

Michalina, lat 14

„Mistrzowski kurs rysowania anime”

Autor: Christopher Hart

Przekład: Paulina Wojnakowska

Oprawa: miękka

Ilość stron: 144

Dla dzieci: 10+

Wydawnictwo FEERIA

Dodaj komentarz