„Mila, Bunio i Kosmiczny Bal” – DWIE książki w jednej! Wydawnictwo TUMILU

Cudowna ekipa Tumilu przygotowała nową książkę! I to jaką! Wyjątkową i oryginalną.

„Mila, Bunio i Kosmiczny Bal” to dwie książki w jednej! Ta sama historia opowiedziana z perspektywy dwójki bohaterów. Pomysłowe, prawda? Samo wykonanie także zaskakuje, bowiem książka jest dwustronna, a lekturę możecie zacząć od dowolnej historii.

Autorką książki jest Ewa Dahlig, zaś ilustracje przygotowała córka pani Ewy, Marta Dahlig. Bardzo cenię to kameralne, rodzinne wydawnictwo, które tworzy książki z potrzeby serca i wkłada w nie naprawdę wiele pracy! Książki dopracowane są w najdrobniejszym szczególe, a ilustracje są tak bogate w detale, że za każdym razem można wypatrzeć w nich coś nowego.

Książki od wydawnictwa Tumilu to jednak nie tylko piękne ilustracje, ale przede wszystkim ogromna wartość płynąca z każdej historii. Wszystkie tytuły są bardzo przemyślane, napisane przystępnym dla maluchów językiem i z wszystkich wypływa piękna, mądra puenta, która może być początkiem do wielu rozmów z dzieckiem. Te bajki są cennymi „plasterkami” na trudy i wyzwania, przed jakimi każdego dnia stają najmłodsi. Życiowe, bliskie dzieciom historie będą także wsparciem dla rodziców, którym łatwiej będzie rozmawiać z dziećmi o emocjach.

Najnowsza książka porusza ważne kwestie mówienia NIE i szanowania odmiennego zdania innych.

koszyk

Z kodem: KOSMOS kupicie wszytko w sklepie www.TUMILU.pl aż 20% taniej!

Z jednej strony książki mamy historię Mili, a z drugiej Bunia. Temat opowiadania dotyczy balu karnawałowego, który ma odbyć się w przedszkolu. Dzieci już nie mogą doczekać się tego wydarzenia, tym bardziej, że same mają przygotować dekoracje. Bunio bardzo upiera się przy pomyśle, by przygotować kosmiczny wystrój, Mila jednak pragnęłaby klimatu podwodnego, z mnóstwem kolorowych ryb, morskich koników i meduz. Zdeterminowany Bunio stawia na swoim, a zapytana o zdanie przez panią nieśmiała Mila krótkim westchnieniem potwierdza wybór grupy, choć wewnątrz woła, że wcale jej się to nie podoba…

Szybko zaczynają się gorączkowe przygotowania, przy których emocji nie brakuje. Mila znowu czuje, że wszystko idzie nie tak, nie ma jednak odwagi postawić na swoim, podobnie jest na podwórku kiedy wcale nie ma ochoty na zabawę w śniegu, ale robi to tylko dlatego, by kolega się nie obraził. Na szczęście Mila otrzymuje piękną lekcję życia, z której dowiaduje się, że to co myśli jest ważne i potrzebne, że ma prawo nie zgadzać się ze zdaniem innych i głośno wyrażać swoje zdanie. Jesteście ciekawi jak potoczą się dalsze przygody Mili? Warto je poznać, bo jej życie bardzo się zmieni odkąd będzie umawiała mówić NIE.

Z drugiej strony mamy historię zaborczego Bunia, który tak bardzo stawiał na swoim zdaniu, że stracił kompanów do zabawy. Nie słuchał innych i nie pozwalał im robić dekoracji po swojemu. Na szczęście i on dostaje piękną lekcję życia. Wie już, że trzeba z szacunkiem podejść do zdania innych, że nie wolno nikogo zmuszać, czy brać jego rzeczy bez pytania. Od kiedy te kilka mądrości zastosuje w swym życiu nagle okaże się, że przyjaźnie kwitną i wszyscy są zadowoleni.

Jesteście ciekawi jak kończy się historia z balem? Ach, nie zdradzę Wam ani słowa. Będzie pięknie, mądrze i pomysłowo, a przede wszystkim w wielkiej zgodzie i różnorodności.

Ta mądra opowieść o nieśmiałości, przewyższaniu się, nieszanowaniu zdania innych i relacjach w grupie powinna być lekturą obowiązkową dla każdego przedszkolaka. Jest w niej wiele dodatkowych sytuacji, których nie zdradzam, a które będą świetnym pretekstem do rozmów o budowaniu wzajemnych szczerych relacji.

Bardzo, bardzo polecam!

„Mila, Bunio i Kosmiczny Bal”

Tekst: Ewa Dahlig

Ilustracje: Marta Dahlig

Oprawa: twarda

Ilość stron: 52

Dla dzieci: 2 – 6 lat

Wydawnictwo TUMILU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.