„Słonecznikowa 5. Zimowa uczta” – Wydawnictwo WILGA

Czy ktoś w Was czekał na kolejne, zimowe przygody sympatycznego rodzeństwa mieszkającego przy ulicy Słonecznikowej 5? Niedawno swoją premierę miał kolejny tom przezabawnej rodzinnej serii Anieli Cholewińskiej-Szkolik.

Jest zimowo, aktywnie, rodzinnie i bardzo wesoło. Seria idealna dla dzieci w wieku przedszkolnym. Jeśli Wasi mali czytelnicy lubią życiowe, bliskie codzienności historie, to koniecznie poznajcie sympatyczne rodzeństwo – przedszkolaki Krzysia i Lilkę oraz ich młodszego brata Adasia. Maluchy mieszkają w domu z ogródkiem na ulicy Słonecznikowej z mamą, tatą i kudłatym urwisem, pieskiem Zadziorem. Są ciekawe świata, zadają mnóstwo pytań i nie potrafią się nudzić.

O innych tomach w serii przeczytacie TUTAJ.

koszyk

Na ponad sześćdziesięciu stronach książki znajdziecie cztery historie.

Zaczyna się bardzo smakowicie, bowiem przy dźwiękach świątecznych melodii cała rodzinka rozpoczęła produkcję pierników. Choinki, serduszka i gwiazdki zapełniały kolejne blachy, a tata tylko czekał na degustację. Smakowite pierniczki stały się także inspiracją do przygotowania pysznych smakołyków dla ptaków. Ba! Powstał nawet prawdziwy paśnik. Może ta historia zainspiruje także Was do pomocy zwierzętom w czasie zimy, a może zabierzecie się już za wypieki pierników?

Kolejna opowieść rozgrywa się w styczniu. Tym razem pora na przedstawienie! Oczywiście pomysłów na oryginalne stroje dzieciom nie brakuje, bo przecież koronkowe firanki, czy białe poszewki idealnie sprawdzą się na na stroje ducha, bałwanka, czy śnieżynki! A czy przedstawienie zatytułowane „Na strasznym zamku” rzeczywiście okaże się przerażające, czy psiak Zadzior rozbawi towarzystwo?

Jest zima, a za oknem deszcz… Czy można sprawić sobie śnieg w domu? No pewnie! Od czego jest wyobraźnia! W tej historii zobaczycie jaki przepiękny prezent dzieci otrzymały od wujka Julka i jak świetnie bawiły się w domu, tworząc wspólnie własny śnieg! Poznacie także domowe sposoby mamy na leczenie przeziębienia – kolejna cenna inspiracja.

Ostatnia opowieść to dopiero cyrk! Po szaleństwach w upragnionym śniegu dzieci wciąż rozpierała energia, dlatego w domu wesoła ekipa wpadła na pomysł przygotowania pokazów ze sztuczkami! Odbijanie piłeczki nosem? Skoki przez obręcze? Taniec na piłce? Żonglowanie? Pomysłów nie brakuje, a co najważniejsze – będzie to cyrk bez zwierząt, bo dla nich to przecież nie jest żadna zabawa, tylko męczarnia. Czy zwykła skakanka i duża moc wyobraźni mogą zdziałać wiele? Oczywiście, że tak, a do tego tatuś także poczuje w sobie wewnętrzne dziecko i będzie bawił się wyśmienicie. Przekonajcie się koniecznie.

Te ciepłe, rodzinne, pełne zwyczajności historie to coś więcej niż zwykłe bajki. To ukazywanie wartości i pięknych relacji. To pokazywanie jak niewiele dzieciom potrzeba do szczęście. Bardzo polubiliśmy tę rodzinkę i mam nadzieję, że jeszcze się z nią spotkamy!

Bardzo polecam.

„Zimowa uczta”

Seria: Słonecznikowa 5

Tekst: Aniela Cholewińska – Szkolik

Ilustracje: Marta Kulesza

Oprawa: twarda

Ilość stron: 66

Wydawnictwo WILGA

Dodaj komentarz