Gregor i niedokończona przepowiednia. Kroniki Podziemia. TOM 1 – Wydawnictwo PORADNIA K

Moja nastoletnia córka Michasia „pochłonęła” ostatnio bardzo emocjonującą powieść i dziś przygotowała jej recenzję! Serdecznie zapraszam do lektury.

koszyk

Dwa lata, siedem miesięcy i dwa dni temu ojciec nastoletniego Gregora znika w nieznanych okolicznościach, a życie młodego chłopaka diametralnie się zmienia.

Rozpoczęły się wakacje. Upał, nuda i wizja długiego lata bez interesującego towarzystwa zawisły nad jedenastoletnim Gregorem niczym chmura burzowa. Od kiedy w nieznanych okolicznościach znika jego ojciec, chłopiec przejmuje ciężkie brzemię jedynego „mężczyzny w domu”. Samotny w nowojorskim domu, za towarzystwo mający tylko coraz częściej tracącą kontakt z rzeczywistością babcię i dwuletnią siostrę Botkę. To pierwszy dzień wakacji, a chłopak z nudów marzy nawet o wycieczce do miejscowej pralni. Tymczasem zamiast zrobić kolejne pranie, przez przypadek wraz z  siostrzyczką spada w otchłań do ciemnego Podziemia.

Ten świat to coś niezwykłego! Przepiękne, olbrzymie wioski zamieszkane przez przystosowanych do braku światła ludzi, niezliczone ilości podziemnych korytarzy oraz olbrzymie, mówiące ludzkim głosem nietoperze, karaluchy, szczury oraz pająki… Gregor wraz z Botką trafiają do podziemnego, tajemnego miasta, gdzie ludzie bez dostępu do światła żyją i uprawiają pola, za transport zaś używając wiernych, oswojonych nietoperzy! Wszyscy oni jak gdyby czekali na jego przybycie i w jego ręce powierzają niezwykłą misję. Jaką? To już musicie odkryć sami! Grunt, że nowojorska nuda zmienia się w niebezpieczną przygodę. Problem w tym, że zamiast ratować stojące u progu wojny Podziemie, Gregor chce powrócić do domu wraz z siostrą. Aby osiągnąć ten cel planuje spektakularną ucieczkę. Czy jednak zmieni zdanie, gdy dowie się, że długie korytarze skrywają jego dawno zaginionego ojca?

Czy bohaterom uda się odkryć zakończenie przepowiedni? Czy wspólnie, ramię w ramię stawią czoło zagrażającym podziemnemu ludowi wrogom? Więcej fabuły nie zdradzam, ale obiecuję że zabawa przy lekturze będzie pyszna!

„Kroniki Podziemia” to oryginalna, ponadczasowa i magiczna powieść Suzanne Collins, autorki uwielbianej bestsellerowej sagi „Igrzyska Śmierci”.  Podziemie wciągnie was bez reszty, zaskoczy cudownie rozwiniętą akcją, diabolicznymi detalami i fascynującymi opisami. Mamy przyjemność zanurzyć się w wyjątkową historię, którą od początku zaczęłam darzyć wielką miłością!

Z ogromną ciekawością sięgnęłam po pierwszy tom z nowej serii powieści dla młodzieży i zdecydowanie nie żałuję podjętej decyzji. Barwne, wrażliwe postacie, z którymi trudno się nie zżyć, surrealistyczne wynalazki oraz zachwycający, tajemny świat podziemny, gdzie za każdym rogiem skrywa się tajemnica, składa się na cudowną pozycję, w której można się zatracić i zupełnie oderwać od rzeczywistości! Każda strona to akcja w czystej postaci i prawdziwy raj dla wyobraźni. Historia opisana jest przystępnym językiem zrozumiałym zarówno dla dużych jak i mniejszych. 

Historia udowadnia, że prawdziwa przygoda może czaić się wszędzie, nawet w najmniej spodziewanym miejscu. To jedna z tych lektur, które od początku trzymają nas w napięciu i zalewają czytelnika emocjami, a licznych przygód i perypetii nam nie zabraknie! Warto i słów kilka wspomnieć o pięknym wydaniu, jakie przygotowała dla nas Poradnia K. Już sama intrygująca okładka przenosi nas do podziemnego życia pełnego fantastycznych stworzeń i osobistości. Ponad trzysta stron, podzielonych na trzy części skrywają wiele przesłań, wartości i mądrości.

Gorąco polecam! Podbije serca wszystkich fanów fantastyki, oczaruje was humorem i dynamiczną akcją. W moim sercu z pewnością zostanie na długo, a do genialnych bohaterów nie raz wrócę myślami. Zachęcam do lektury i z niecierpliwością wyczekuję kontynuacji, które ukażą się nakładem wydawnictwa Poradnia K.

Michalina, lat 14

„Gregor i niedokończona przepowiednia. TOM 1”

SERIA: Kroniki Podziemia

Tekst: Suzanne Collins

Przekład: Dorota Dziewońska

Oprawa: miękka

Ilość stron: 304

Dla dzieci: 10+

Wydawnictwo PORADNIA K

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.