„Ludzie dla ludzi” – Wydawnictwo Świetlik

Mam dziś dla Was bardzo „smakowitą” opowieść! Książka „Ludzie dla ludzi” nakarmi dusze młodych i starszych czytelników przepięknym, mądrym, wartościowym przekazem. Urzekło mnie cudne przesłanie książki i to jak pięknie i prawdziwie można pokazać wartość wspólnoty i różnorodności.

Książka autorstwa nagradzanego i niezwykle docenianego w literaturze Benjamina Zephaniaha skradnie każde serce! Jestem tego pewna.

koszyk

Jesteśmy tak różni, a jednocześnie tak bardzo do siebie podobni. Rodzimy się, żyjemy, uczymy, pracujemy i szukamy w swoim życiu pasji, spełnienia, szczęścia, radości. Czy możemy osiągnąć to wszystko sami? Nie! Zdecydowanie jesteśmy stworzeni do budowania wspólnoty, posiadania obok innych, dzięki którym wzrastamy, rozwijamy się i na których możemy liczyć w każdej sytuacji.

„Ludziom potrzebni są ludzie” – jakże to prosty, prawdziwy i mądry cytat. Za tymi słowami kryje się przecież całe życie. Rodzimy się i potrzebujemy opieki, czułości, dorastamy na zbudowanych przez rodziców korzeniach, żyjemy rozmawiając, odwiedzając się, budując nowe znajomości. Wciąż ktoś obok nas jest. Kochamy, tęsknimy, dzielimy smutki i radości, lubimy, drażnimy, pocieszamy, droczymy się, debatujemy. Tworzymy rodziny, drużyny, społeczności. Drugi człowiek jest dla nas ważny, bo jest potrzebny.

O tych pięknych, cennych wartościach opowiada właśnie ta książka. W prostych słowach i licznych ilustracjach pokazuje siłę wspólnoty i naszą różnorodność. Na kartach książki znajdziecie ludzi o różnych kolorach skóry, radosnych i tych nieszczęśliwych, maluszki i staruszków, zdrowych i niepełnosprawnych. Każdy z nich potrzebuje ludzi. Zawsze! Jak powietrza.

„Ludzie dla ludzi”

Tekst: Benjamin Zephaniah

Przekład: Mateusz Rulski – Bożek

Ilustracje: Nila Aye

Oprawa: twarda

Ilość stron: 28

Dla dzieci: 3+

Wydawnictwo ŚWIETLIK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.