„Kodi” TOM 1 – nowa seria komiksów! Wydawnictwo EGMONT

Tak przepięknego i chwytającego za serce komiksu dawno nie miałam w rękach!

„Kodi” to nowa seria komiksów od wydawnictwa Egmont. Jej autorem jest Jared Cullum – urodzony w Tennessee rysownik, ilustrator, pisarz i nauczyciel malarstwa. Komiks „Kodi” otrzymał nagrodę Reubena za najlepszą powieść graficzną i został przetłumaczony na wiele języków. Bardzo się cieszę, że i my możemy cieszyć się tą literacką ucztą, bowiem zarówno szata graficzna, jak i fabuła są wyjątkowe!

koszyk

Katia spędza ze swoją babcią lato w domku na Alasce. Całymi dniami zaczytuje się w komiksach, ponieważ nie lubi spędzać czasu z rówieśnikami, którzy często jej dokuczają. Babci bardzo zależy, żeby dziewczynka miała przyjaciół i wychodziła z domu, dlatego pewnego dnia wysyła ją do sklepu, a wtedy życie Katii zmienia się o 180 stopni! Podczas wichury i ulewy znajduje przyjaciela. Niecodziennego przyjaciela, bo jest nim… niedźwiedź, Kodi. Kiedy przyjaźń kwitnie w najlepsze życie rzuca kłody pod nogi i dziewczyna musi wrócić do domu w Seattle. Serca obojga są rozdarte, tak trudno im się rozstać. Katia zostawia przyjacielowi rysunek i obiecuje wrócić kolejnego lata, ale czy Kodi wytrzyma taki szmat czasu?

Tutaj dzieje się magia! Historia jest dynamiczna i wzruszająca. Nie sposób przerwać czytania w połowie, tę historię trzeba poznać do końca od razu, od pierwszego spojrzenia! Przepiękna lekcja autentycznej, szczerej przyjaźni, której nie zniszczą żadne przeciwności losu. Ujęła mnie postać dziewczynki, która z zamkniętej w sobie szarej myszki stała się silną, odważną i pełną życia – dzięki przyjaźni. To niespełna 200 stron wspaniałej i ekscytującej akcji, a jednocześnie trudnej podróży i przepięknych widoków. Pojawią się także nowi bohaterowie, a finał… Ach, nie mam sumienia zdradzać nic więcej. Koniecznie przekonajcie się sami – będzie bardzo dynamicznie, z mnóstwem przeszkód i trudów, ale czego nie robi się dla ukochanego przyjaciela?

Bardzo polecam Wam lekturę tego komiksu. Mam nadzieję, że wydawnictwo Egmont nie każe nam długo czekać na kolejny tom. My już nie możemy doczekać się nowych przygód.

„KODI” tom 1

Autor: Jared Cullum

Przekład: Maciej Nowak-Kreyer

Ilość stron: 176

Oprawa: twarda

Dla dzieci: 7+

Wydawnictwo EGMONT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.