„Lama Lenka wychodzi z domu” – Wydawnictwo TULI MAMA TULI TATA – patronat bloga

Zapraszamy na drugie już spotkanie z uroczą Lamą Lenką. Tytułową bohaterkę poznaliśmy w części pierwszej zatytułowanej „Urodziny Lamy Lenki”, do której zajrzeć możecie tutaj –> KLIK

„Lama Lenka wychodzi z domu” to pozycja od wydawnictwa Tuli Mama Tuli Tata. Książkę napisała Patrycja Filak – autorka bloga MAMAdajeRade.pl. Warto wspomnieć iż Patrycja jest psychologiem i pasjonuje się psychologią dziecka oraz psychologią rozwojową. Stąd też książka powstała z potrzeby serca, matczynego doświadczenia i miłości do dzieci. Ciepłe i pełne uroku ilustracje wykonała Magdalena Bury.

 

 

Mamy ogromną przyjemność patronować temu ważnemu tytułowi, który polecamy każdemu maluchowi od lat 3. Książka wydana jest w twardej oprawie, w wygodnym kwadratowym formacie i liczy 24 strony. Jest drugą z serii przygód Lamy Lenki, a już niedługo dostępna będzie część trzecia, mówiąca o zachowaniu przy stole.

Tym razem autorka porusza niezwykle istotny temat, z jakim my – rodzice zmierzamy się każdego dnia. Wyjście z domu bywa niekiedy prawdziwym wyzwaniem. Wyszykowanie trójki dzieci często pochłania masę mojej energii i czasami także niestety nerwów. Przedszkolak zawsze próbuje przekonać mnie do kolejnych pięciu minut spędzonych na zabawie, a czas goni… Jak poradzić sobie z emocjami dziecka w takiej chwili? Jak spokojnie i bez frustracji przyspieszyć ten proces? O tym wszystkim przekonacie się z przygód Lamy i jej przyjaciół. Bohaterowie, podobnie jak my ludzie, mają różne osobowości, dlatego małym czytelnikom łatwiej będzie zrozumieć i akceptować pewne zachowania.

Lama Lenka, Kotka Zuzia, Byczek Franek i Piesek Janek są odzwierciedleniem naszych pociech, które każdego dnia stają przed zwykłymi, a jednak dla malców niezwykle ważnymi wyzwaniami.  Tym razem nasi bohaterowie wybierają się na harce do basenu z kulkami. Każde z nich przeżywa to na własny, inny sposób. Lama Lenka nie może zdecydować się na strój, Kotka Zuzia bała się ubrać, gdyż sam fakt wyjścia w nowe miejsce spędzał jej sen z powiek. Piesek Janek z wrażenia zapomniał o włożeniu części garderoby, a Byczek Franek z podekscytowania gubił i potrącał wszystko wokół. Kiedy już cała czwórka ubrana i gotowa wyruszyła na kulki wcale nie było lepiej! Pod drodze także każde z nich dawało upust swym emocjom. Czy udało się wspólnie osiągnąć wymarzony cel? Czy wszystkie troski, złości i obawy zostały pokonane? Czy zwierzęta dotarły do celu? Konieczne przekonajcie się sami jak potoczą się losy owych bohaterów.

Pod koniec lektury znajdziemy wypowiedzi każdej z postaci, o tym jak czuła się tego dnia i co pomogło jej przezwyciężyć emocje. To bardzo wartościowa lektura, gdyż dzieci zrozumieją jak ważna jest rozmowa o tym, co odczuwamy w danej chwili i czego potrzebujemy. Wsparcie słowem i gestem jest tak ogromnie istotne i pomocne, a często o tych drobiazgach zapominamy.

 

 

 

 

 

 

 

 

koszyk

Pozycję tę polecamy dzieciom w wieku przedszkolnym i rodzicom. Wspólna lektura pomoże lepiej zrozumieć zachowania naszych pociech i nauczy nas dostrzegać i akceptować różnice osobowości. To niezwykle ważne, by wspierać dziecko, bo tylko wtedy będzie dorastało w naturalnym dla siebie tempie, pewne siebie i działań jakie podejmuje. Wzmocni to również łatwość podejmowania decyzji przez nie i polepszy w przyszłości wspólne relacje z rodzicami. Bardzo się cieszę, że Patrycja podjęła ten właśnie temat w swojej książce. Bardzo brakowało dotychczas lektury wyjaśniającej małym czytelnikom ten ogromny wachlarz emocji jaki czasami może nimi władać. Myślę, że Lama Lenka doskonale zna potrzeby dzieci i wie najlepiej czego im brakuje, stąd już nie możemy doczekać się kolejnej części przygód tej bohaterki i jej grupki przyjaciół. Serdecznie zachęcamy do lektury!

 

One thought on “„Lama Lenka wychodzi z domu” – Wydawnictwo TULI MAMA TULI TATA – patronat bloga

Dodaj komentarz