LEGO niesamowite pomysły – Wydawnictwo AMEET

Klocki LEGO królują u nas od lat. Moje dzieci zaliczają je do ulubionych zabaw. Szczególnie chłopcy upodobali sobie tworzenie różnego rodzaju pojazdów i budowli. Czasem są to naprawdę niezwykłe rzeczy, które mnie nie przyszłyby do głowy. Będąc na Warszawskich Targach Książki nie mogłam więc przejść obojętnie obok książki „LEGO. Niesamowite pomysły. ” Wiedziałam że będzie to idealna lektura dla mojego Januszka – konstruktora i budowniczego.

 

 

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Ameet. Duży format, piękne, kolorowe ilustracje i 200 stron pomysłów zadowoloną każdego miłośnika klocków lego. Myślę, że już pięcioletnie dzieci mogą znaleźć tu ogrom inspiracji, a książka posłuży na długo, bo są tu również pomysły na wymagające poświęcenia dłuższego czasu budowle. To zdecydowanie rodzinna lektura, z którą dorośli także świetnie mogą się bawić!

 

Pozycja podzielona jest na sześć światów:

KOSMOS

NOWOCZESNA METROPOLIA

DZIKI ZACHÓD

ŚWIAT FANTAZJI

PRAWDZIWY ŚWIAT

W łatwy i szybki sposób znajdziemy wiele inspirujących projektów, dzięki którym odkryjemy nowe techniki i pomysły na własne konstrukcje. Krok po kroku, klocek po klocku dowiemy się jak zbudować roboty, kosmiczny łazik, laboratorium badawcze, szklarnię, czy przeróżne obce formy życia.

W prosty sposób poznamy metody na stworzenie podstawowego budynku, dachów budynków, czy wszystkich mebli. Dla fanów motoryzacji spodoba się przepis na tworzenie auta, miejskich pojazdów, czy świateł, znaków i sygnałów. Ponadto znajdziemy tu całą galerię roślin, pola uprawne, czy przegląd wozów. Wśród budynków naszą uwagę zwróciło więzienie i saloon, a z maszyn zdecydowanie parostatek! Są także wskazówki jak stworzyć coś niecodziennego, niezwykłego. Zjeżdżalnia, czy domek na drzewie naprawdę robią wrażenie. Dla fanów nowoczesnych technologii wpadnie w oko projekt odtwarzacza MP3, komórki, kalkulatora, a nawet termometru. Miłośnicy przysmaków będą mogli wykonać piernikowego ludka, czekoladowy biszkopt, czy kawową krówkę, a nawet całą bombonierkę. Mniam.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

koszyk

 

Polecamy! Solidna, duża dawka propozycji, która zachęca do tworzenia, inspiruje i pokazuje jak wiele możliwości do zabawy mamy tuż obok siebie. Oczywiście nie trzeba ściśle trzymać się „przepisów”, gdyż z powodzeniem można je modyfikować wedle własnego uznania, czy pod względem ilości i rodzaju klocków jakie posiadamy. To także mądry i wartościowy pomysł na prezent.

 

Książki dla dzieci: LEGO, Star Wars, My Little Pony, Disney, Barbie | Wydawnictwo Ameet

Dodaj komentarz