100 zabaw z kangurem Arturem – KAPITAN NAUKA

Po raz kolejny chciałam zainteresować Was zestawem z serii „100 zabaw” od Kapitana Nauki. Mój czteroletni Staś z wielką radością sięga po tego rodzaju zgadywanki i wypełnił je już wiele razy. Gdy rozwiąże wszystkie karty, sam je wyciera i za jakiś czas znowu zabawa zaczyna się od nowa. To świetny sposób na mądrze spędzony czas podczas wakacji, na plaży, na pikniku, czy w domu gdy za oknem pada deszcz lub doskwiera choroba.

 

 

„100 zabaw z kangurem Arturem” to seria edukacyjno – rozwojowa, skierowana do dzieci w wieku 4-6 lat. Ten pakiet idealnie dostosowany jest do potrzeb przedszkolaków. Dzieci w tym wieku bardzo różnią się pod względem rozwoju fizycznego, emocjonalnego i intelektualnego. Dość szybko się męczą, ale i szybko regenerują. Czterolatkom trudno skupić swą uwagę na dłużej niż 10 minut, ale już sześciolatek potrafi skoncentrować się na jednej czynności, np. rysowaniu nawet pół godziny.

 

 

Pudełko, które dziś proponujemy zawiera książkę, karty i flamaster. W książce znajdziemy ponad 40 zabaw pobudzających wyobraźnię i kreatywność maluchów. Można je uzupełniać kredkami, lub flamastrami. Na dołączonych do książki kartach odkryjemy kolejne 60 różnorodnych zabaw, które z pomocą suchościeralnego flamastra można rozwiązywać wielokrotnie lub bez problemu poprawiać błędy.

Karty są duże, solidne, posiadają zaokrąglone brzegi i są dwustronne. Dzieci mają bardzo urozmaicone zadania, jak np. otoczenie w pętle po trzy elementy z obrazka, dopasowanie przedmiotów do zdjęć, łączenie zwierząt z odpowiednim dla nich otoczeniem, dopasowanie biletu do odpowiedniego zegara, dobranie odpowiedniego cienia do obrazka, uzupełnienie liczb, tak by były po kolei, zakreślanie niepasujących do ilustracji elementów, łączenie w pary, rysowanie po śladzie, labirynty, łączenie od największego do najmniejszego, odnajdywanie różnic, łączenie kropek i wiele, wiele więcej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

koszyk

Wygodne, solidne pudełko kryje ogromną dawkę nauki poprzez zabawę. Zadania doskonalą kompetencje matematyczne, przyrodnicze, językowe, a także wspierają rozwój grafomotoryczny, ćwiczą precyzje rysowania i spostrzegawczość. Dodatkowo dziecko poznaje świat, odkrywa radość z podróżowania, oswaja się z tradycyjnymi potrawami, charakterystycznymi zabytkami, elementami środowiska, czy zwierzętami zamieszkującymi różne kontynenty.

Polecamy! „100 zabaw z kangurem Arturem” to świetna inwestycja w rozwój dziecka, a wspólnie spędzony czas podczas wypełniania zadań sprzyja zacieśnianiu więzi i daje ogrom satysfakcji.

http://wnaszejbajce.pl/wp-content/uploads/2016/12/as-390x205.png

2 thoughts on “100 zabaw z kangurem Arturem – KAPITAN NAUKA

 • 27/06/2018 at 13:56
  Permalink

  Bardzo fajna zabawa dla naszego syna która za równo bawi i uczy.

  Reply
 • 27/06/2018 at 15:09
  Permalink

  Uwazam że to super sprawa nauka przez zabawe jestem przekonana ze moja corka bylaby zachwycona mozliwoscia zabawy z Kangurkiem Arturkiem

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.