Królik i Żaba w Krainie Wielkiego Łuku Warty – Wydawnictwo KURZA STOPKA

Wakacje to dobry czas na podróże. Zarówno te dalekie jak i bliskie dają dzieciom ogromną wartość. Lubimy zwiedzać Polskę, bo skrywa ona naprawdę wiele uroczych i wartościowych miejsc wartych odwiedzenia. W wolnych chwilach sięgamy także po przewodniki. Mamy ich już naprawdę dużo i niedługo podzielę się kilkoma z nich, lecz dziś chciałam pokazać Wam bardzo nietypowy i niezwykle ciekawie przygotowany przewodnik z naklejkami dla dzieci. Dotyczy on Krainy Wielkiego Łuku Warty.

„Królik i Żaba w Krainie Wielkiego Łuku Warty”

 

Tekst przygotowała Joanna Tyluś Malak, a książka ukazała się nakładem kameralnego wydawnictwa Kurza Stopka, które powstało z miłości do książek. Autorka i zarówno wydawczyni od lat aktywnie propaguje czytelnictwo i przede wszystkim nałogowo czyta ze swoimi dziećmi. Z pasji tej powstała owa publikacja, która jest przewodnikiem po ciekawych miejscach. Dedykowana jest dzieciom, choć świetnie sprawdzi się jako rozrywka łącząca pokolenia. Książka historyczna, sięgająca XV wieku, przeprowadza nas przez istotne wydarzenia, charakterystyczne dla wybranych miejscowości.

Treść jest bardzo przystępnie przygotowana, autorka zadbała by były to najważniejsze fakty i ciekawostki. Ilustracje są urocze, jakby malowało je dziecko. Nawet naklejki są w takim klimatycznym, ciekawym wydaniu. Coś wspaniałego!

Nie sposób podzielić się wszystkimi rozdziałami, ale powiem że do odkrycia czeka naprawdę dużo. Wspólnie odwiedzicie rezerwat przyrody Muranowiec, Strzelce Wielkie, Sulmierzyce, Działoszyn, Lgotę Wielką, Kleszczów, Bełchatów, Pątnów, Rząśnie, Kiełczygłów, urokliwe Kluki do których z chęcią powracamy, Szczerców, Rusiec, Konopnicę, Siemkowice, Wierzchlas i Osjaków.

Dodatkowo autorka zamieściła także charakterystyczne rośliny i zwierzęta występujące w danych miejscach, są nawet tropy zwierząt oraz miejsca na własne rysunki. Do książki dołączone są także naklejki, stanowiące integralną część zabawy. Osobną kartę stanowią ssaki, inną ptaki. Każda nalepka-zwierzak jest oczywiście podpisana, co jest dużym walorem.

 

 

 

 

 

 

koszyk

 

 

Bardzo wartościowa, odkrywająca uroki Polski książka po którą warto sięgnąć! Idealnie sprawdzi się do aktywnego czytania, bo dziecko może być jej współautorem. Nauka przez zabawę jest niezwykle istotna, a dzięki tej pozycji mali czytelnicy będą mogli doskonale się bawić, a jednocześnie odbywać wspaniałe lekcje historii. Myślę że książka spodoba się dzieciom od około 6 lat. Dużym atutem jest także przystępna cena. Polecam!

 

 

 

 

 

 

 

Logo Wydawnictwo Kurza Stopka

Dodaj komentarz