Gruffalo – Wydawnictwo TEKTURKA

Długo czekałam na tę chwilę! Wznowienie książki „Gruffalo” to radość dla wielu rodziców, którzy od dawna poszukiwali tej kultowej, acz niedostępnej nawet na rynku wtórnym książki.

Teraz dzięki wydawnictwu Tekturka mogę cieszyć się nią wraz ze swoimi dziećmi, a Wy znajdziecie ją w przedsprzedaży już od 17 sierpnia, od godziny 20 na stronie wydawcy: http://wydawnictwo-tekturka.pl/kategorie-wiekowe/34-gruffalo.html

 

 

Co ma w sobie ta książka że zachwyca dzieci na całym świecie, zapytacie?

Otóż jest cudownie napisana przez Julię Donaldson, ma liczne ilustracje które przygotował Axel Scheffler i całości dopełnia genialne tłumaczenie Michała Rusinka. To zabawna, wartościowa lektura nie tylko dla najmłodszych czytelników. Dorośli równie świetnie się przy niej bawią. Pierwszy egzemplarz kupiłam kilka lat temu i do dziś moje najstarsze dzieci wspominają opowieść z sentymentem. Niedawno zabrałam książkę do przedszkola najmłodszego synka. Tam cała grupa wraz z panią wychowawczynią była oczarowana lekturą. Wszyscy w skupieniu słuchali jaki będzie finał tej pełnej emocji historii.

A opowieść jest niezwykła. Mała mysz wybrała się na leśny spacer, podczas którego spotyka kolejno lisa, sowę i węża. Każde z nich próbuje zwabić ją i zjeść, jednak ten sprytny gryzoń prędko znajduje wymówkę, mówiąc że jest umówiony z Gruffalo. Nikt nie wie że to wymyślona postać, której mysz za każdym razem opisuje różne straszliwe elementy wyglądu. Mówi także że przysmakiem owego stwora jest to konkretne zwierzę z którym właśnie rozmawia. Kiedy wszyscy ze strachu znikają w głębi lasu, w pewnej chwili na drodze myszy staje… Gruffalo! Prawdziwy, najprawdziwszy, we własnej osobie! Na co tym razem wpadnie myszka by uniknąć zjedzenia przez olbrzyma? Nie uwierzycie jak sprytnie wybrnie ona z całej sytuacji i co dalej wydarzy się w książce. Koniecznie sięgnijcie po „Gruffalo”, a przekonacie się jak bardzo zaskakująca jest puenta tej historii.

Przetłumaczona na 76 języków, sprzedana w ponad trzynastu milionach egzemplarzy, obsypana licznymi nagrodami! Opowieść wystawiana była nawet na Broadwayu, a nakręcony na jej podstawie film animowany zdobył nominację do Oskara.

Niekwestionowana literacka perełka, którą trzeba przeczytać. Gwarantuję że będziecie do niej często powracać. My nie odkładamy jej nawet na półkę 😉 Mała sprytna mysz bohaterką wielkiego spisku. Polecamy!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

koszykksiążkę w przedsprzedaży od 17 sierpnia, od godziny 20!

 

 

 

W TK Maxx udało mi się zakupić cudowny kosz z bohaterami książki Gruffalo. Warto tam zaglądać. Moje dzieci przechowują w nim ulubione pluszaki i książki. 🙂

 

 

 

 

 

3 thoughts on “Gruffalo – Wydawnictwo TEKTURKA

Dodaj komentarz