Mój pierwszy zielnik – Wydawnictwo MULTICO

Są książki które trzeba mieć w swojej biblioteczce. Takie, do których powraca się często i które będą pamiątką na całe życie. Dziś chciałam podzielić się z Wami jedną z takich wyjątkowych lektur, która inspiruje nas do aktywnego czytania. „Mój pierwszy zielnik” zachęca do stworzenia wyjątkowej publikacji, bowiem to my będziemy jej współautorami, to my uzupełnimy książkę własnymi, prawdziwymi, zasuszonymi roślinami! Już zacieramy ręce z radości i wyruszamy na spacer zbierać odpowiednie okazy. Polecamy i Wam taką aktywność.

 

 

Autorką książki jest dr Maja Graniszewska,  z zamiłowania przyrodnik, z wykształcenia biolog środowiskowy. Jej pasją są procesy zachodzące w przyrodzie i podróże, podczas których obserwuje rośliny w naturze. Od 11 lat jest kierownikiem Zielnika Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Ilustracje przygotowała Dorota Wojciechowska – Danek, nad której twórczością nie raz już się zachwycałam i której książki wiele razy gościły na moim blogu. Nie zawiodłam się i tym razem, bowiem obrazy w zielniku są mistrzostwem sztuki. Delikatne, malownicze i zachwycające! To nie jest tylko książka dla dzieci, to wartościowa pozycja dla całej rodziny.

 

 

Do odkrycia czeka 20 roślin, które bardzo łatwo spotkać w naszym kraju. Wystarczy spacer do parku, czy na łąkę i już możemy cieszyć się oko tymi niezwykłymi gatunkami. W książce znajdziecie rysunki idealnie odzwierciedlające każdą roślinę, a obok wiele ciekawych informacji o każdej z nich. Dowiecie się kiedy i dokąd wybrać się w poszukiwaniu danego gatunku, nauczycie się nazw naukowych, pór kwitnienia i wysokości roślin, poznacie zasady tworzenia zielnika, liczne rady oraz masę ciekawostek.

Własne okazy przykleicie w odpowiednie miejsca i już możecie cieszyć się swym własnym, jedynym w rodzaju zielnikiem, który warto zachować na pamiątkę na całe życie. Książka jest bardzo przystępnie i przejrzyście przygotowana, dlatego spodoba się starszym przedszkolakom, jak i wzbogaci wiedzę dzieci w wieku szkolnym. Ba! nawet dorośli będą mieli wieli radości i przyjemności z tej lektury.

 

 

 

 

 

 

 

 

koszyk

Bardzo, bardzo polecam Wam tę publikację. Warto zaszczepiać w dzieciach miłość do przyrody i pokazywać jak piękny jest otaczający nas świat. Wakacje to idealna pora, aby zwolnić, zatrzymać się i nacieszyć oczy tą wyjątkową pozycją. Zielnik to także sposób na mądrze i wartościowo spędzony czas z dzieckiem, więc #zamiastekranu wybierzcie tę perełkę.

 

 

 

 

 

 

 

 

Las Książek

5 thoughts on “Mój pierwszy zielnik – Wydawnictwo MULTICO

Dodaj komentarz