ha! ha! Mata Wyszukiwanka – kreatywna zabawa i nauka w jednym

Dla wszystkich miłośników literatury dziecięcej mam dziś coś bardzo interesującego. ha! ha! Maty Wyszukiwanki to kreatywne, oryginalne i pełne ciekawych ilustracji maty, które można wykorzystywać na wiele sposobów. Pomysłodawczynią projektu jest pasjonatka i miłośniczka książek, pani Nina Peret, która na co dzień nałogowo czyta ze swoimi dziećmi, a w międzyczasie tworzy kolejne wzory mat. To dzieci pani Niny okazały się inspiracją i to one są również pierwszymi „testerami”.

Od kilku tygodni i my mamy okazję bawić się jedną z takich mat. Do naszego domu zagościła wersja MIASTO. Dzieci od razu zabrały się do oglądania, opowiadania własnych historii na podstawie ilustracji, wyszukiwania szczegółów i zwyczajnego korzystania z niej podczas zabawy ulubionymi figurkami, czy autkami. Pomysłów na jej zastosowanie znaleźliśmy naprawdę dużo!

 

 

Wielkość każdej maty to około 75 cm x 75 cm. Nadruk wykonany jest na 100 % grubej bawełnie o gramaturze 260 g. W środku znajduje się wypełnienie poliestrowe o gramaturze 200 g. Spód to czarny materiał wodoodporny, dlatego z powodzeniem można zabrać matę do ogrodu, na piknik do lasu, czy na plażę. Wszystkie materiały i farby użyte podczas produkcji maty mają certyfikaty bezpieczeństwa, w tym Oeko-Tex Standard 100. Maty szyte są w Polsce.

Każda mata posiada na rogach tasiemki, dzięki którym możemy łączyć je ze sobą. To świetne rozwiązanie, gdyż dostępny jest także wzór MIASTO, a niedługo pojawi się także motyw WSI i MORZA. Układ ulic jest także świetnie dopasowany, więc maty będą idealnie się łączyły. Można będzie zatem tworzyć coraz to ciekawsze opowieści.

Ulubionym zajęciem moich synów jest oglądanie ilustracji przez lupę. Każdy z nich ma swoją i wciąż wypatrują ukrytych detali, które bywają zaczątkiem licznych historii. W mieście naprawdę wiele się dzieje! Są drogi, po których często przejeżdżają Stasia resoraki, jest zoo, remiza strażacka, piekarnia, są spacerowicze, park z fontanną i wiele, wiele innych zwykłych, codziennych sytuacji, z którymi być może maluchy spotkają się po raz pierwszy.

Choć na macie tak wiele się dzieje i miasto tętni życiem to nie jest ona przesycona informacjami, gdyż stonowana kolorystyka nie męczy wzroku. Najmłodsi mogą dzięki niej poznawać nowe słowa, z nieco starszymi dziećmi, takimi jak mój przedszkolak Staś można bawić się w naukę języka angielskiego. Stach bardzo lubi powtarzać poznane nowe słówka, a na macie jest ich tyle, że nigdy nie brakuje nam pomysłów na zabawę. Ciekawym pomysłem jest także wyszukiwanie danego elementu na czas. Ja pytam np. gdzie jest pani z plecakiem i kto pierwszy odgadnie ten zdobywa punkt. Jedna nasza runda liczy dziesięć pytań. Dzieci bardzo to lubią, a oprócz spostrzegawczości ćwiczą także cierpliwość i rywalizację. Emocji tutaj nie brakuje!

Dzieci które rozpoczynają przygodę z liczeniem także mogą korzystać z ilustracji. My np. liczymy wszystkie okna, pojazdy, ludzi, balony czy przejścia dla pieszych. Możliwości jest ogrom. Każdego dnia może to być coś innego. To również doskonały pretekst do rozmów o zawodach, jakie wykonują obecni na ilustracjach mieszkańcy miasta, czy o bezpieczeństwie, gdyż znajdziemy tu także palący się budynek i wóz strażacki, dzięki którym możemy utrwalać numery alarmowe.

Możliwości na wykorzystanie maty jest naprawdę wiele. Może być także bazą dla klocków i pluszaków. Umili czas podczas czytania książek, lub zapewni wygodę podczas oglądania telewizji dla większych dzieci. Izoluje od podłogi, jest miękka, lekka, a po skończonej zabawie można szybko zwinąć ją w rulon. Posłuży na lata i ciekawie ozdobi pokój.

Mata produkowana jest na indywidualne zamówienie, a czas realizacji wynosi do 21 dni roboczych (często to jednak krótszy czas). Pakowana jest w karton, a dołączona informacja zawiera sposób jej pielęgnacji.

To idealna propozycja na prezent dla przyszłych rodziców i tych którzy mają już ciekawych świata małych odkrywców. Dla niemowlaków będzie wygodnym podkładem, dla nieco starszych dzieci wspomoże rozwój mowy, przedszkolaki będą mogły snuć z nią liczne opowieści, a jeszcze starsze zabiorą je do ogrodu żeby wygodnie umościć się na niej podczas czytania. To świetna inwestycja na długi czas i bardzo solidnie wykonana mata. Dopracowana jest w każdym detalu. Polecamy całą rodziną!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

koszyk

 

 

 

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.