Komiksy “Najwybitniejsi naukowcy” – Wydawnictwo EGMONT część 2.
Pamiętacie serię “Najwybitniejsi naukowcy” z wydawnictwa Egmont? Kilka miesięcy temu podzieliłam się z Wami dwoma tytułami. Jeden dotyczy Marii Skłodowskiej – Curie, a drugi Karola Darwina. Tutaj możecie do nich zajrzeć: KLIK.
Dziś z wielką radością chciałam pokazać Wam dwa kolejne tomy z serii: jeden o Einsteinie, drugi o Arystotelesie.
Twórcą kolekcji „Najwybitniejsi naukowcy” jest hiszpański scenarzysta i rysownik Jordi Bayarri. Komiksy w bardzo przystępny sposób przybliżają biografie ludzi nauki, ich niezwykłą chęć zdobywania wiedzy, a także ukazują drogi, które doprowadziły ich do dokonania przełomowych dla świata odkryć. W materiałach dodatkowych znajdziecie krótkie biogramy najważniejszych postaci występujących w albumie, posłowie Tomasza Rożka, doktora fizyki, dziennikarza, propagatora nauki i twórcy kanału Nauka To Lubię, oraz kalendarium odkryć bohatera albumu.
„Najwybitniejsi Naukowcy. Arystoteles. Głód wiedzy”
Choć na kartach historii zapisało się wielu filozofów, to właśnie Arystoteles jest najbardziej znany, a jego prace wciąż są aktualne. Jeśli chcecie poznać drogę, jaką przeszedł ten wybitny obserwator żyjący w starożytnej Grecji kilkaset lat przed naszą erą to koniecznie sięgnijcie po ten tytuł. Przekonacie się, że w czasach Arystotelesa podział nauki na fizykę, astronomię, chemię, matematykę, biologię, geografię, medycynę i nauki humanistyczne w ogóle nie istniał. Uczeni próbowali zrozumieć świat całościowo, co bardzo wpisuje się w nurt edukacji domowej, którą właśnie rozpoczynam ze swoimi dziećmi. Mam nadzieję, że zaczerpniemy wiele z życia Arystotelesa 🙂
Ten wybitny naukowiec był głodny wiedzy, chciał poznawać i rozumieć. Miał trafne przemyślenia dotyczące geologii, psychologii, polityki, etyki i logiki. O tym wszystkim dowiecie się z kart książki, do której lektury serdecznie Was zapraszam!
„Najwybitniejsi Naukowcy. Einstein. Przeskok kwantowy”
Popełniał błędy, miewał trudności z nawiązywaniem kontaktów, ale posiadał coś wyjątkowego: potrafił wyobrażać sobie rzeczy niewyobrażalne! To nazwisko zna każdy, ale czy wiecie co takiego dokonał ten geniusz?
Albert Einstein przygotowywał prace nad czasem, materią i grawitacją, a Nagrodę Nobla zdobył za opis efektu fotoelektrycznego. Ponad 10 lat pracował nad ogólną teorią względności. Żeby zrozumieć tezy Einsteina trzeba mieć dużą wiedzę matematyczną. Co ciekawe, w przestrzeni pozaziemskiej wielokrotnie testowano wyliczenia Einsteina i zawsze były one prawidłowe, choć tak abstrakcyjne!
Warto poznać życie tego wybitnego naukowca i czasy, w których przyszło mu żyć. Jego życie nie było usłane różami, jednak jego upór, ogromna praca i wiara w to co robi, sprawiły, że dziś to nazwisko jest na ustach każdego. Bardzo polecam lekturę tej książki i całej serii!
Bardzo ciekawe propozycje, dziękuje za polecenie.