Jestem już duży – Wydawnictwo TAKO

Kocham piękne książki dla dzieci, a dziś mam dla Was prawdziwą literacką perłę. Gwarantuję, że zachwyci Was całym sercem!

„Jestem już duży” z wydawnictwa TAKO to ciepła, wzruszająca, pełna uroku, wartości, bardzo ważnych przekazów i wspaniałych ilustracji książka dla dzieci i rodziców. To opowieść, która wzmacnia poczucie własnej wartości, dodaje skrzydeł i uwrażliwia na drugiego człowieka.

koszyk

Autorka, Susanna Isern jest hiszpańską pisarką, psycholożką i wykładowczynią uniwersytecką. W swojej książce idealnie wcieliła się w postać małego słonia, który dostał ważne zadanie od mamy – ma wybrać się po raz pierwszy w życiu na samodzielne zakupy!

Zachwycony nowym wyzwaniem słonik z listą zakupów i radością w sercu ruszył przed siebie, pożegnawszy się czule ze swoją mamą. Po drodze aż tryska radością i krok po kroku wypełnia zadania, ale… Nie wszystko idzie tak jak trzeba. Kupiona czekolada tak pięknie pachnie, że szybko znika w brzuchu malca, jajka się tłuką, zapałki mokną w rzece, a w końcu ginie lista zakupów. W tym wszystkim słonik znajduje zagubioną surykatkę, której okazuje wiele serca i pomocy, tracąc kupione balony, ale zyskując dużo więcej…

Pozwalacie dzieciom na samodzielne odkrywanie świata? Dajecie im szansę popełniać błędy i tłumaczycie, że jest to normalne i może zdarzyć się każdemu? Mały słonik był pewien, że zawiódł mamę, że nie wypełnił misji, a jednak mama była z niego dumna. Znalazła w tej całej przygodzie dużo pozytywnych emocji, skupiając się na nich, a nie karcąc malca za błędy. Dodała swemu dziecku pewności siebie i skrzydeł, dzięki którym kolejnym razem słonik znowu odważy się stawić czoła wyzwaniu.

Takich książek nam potrzeba! Ale nie tylko dlatego, by czytać je wspólnie z dziećmi – my powinniśmy je chłonąć i wdrażać w codziennie życie. Powinniśmy pozwalać dzieciom popełniać błędy, pozwalać próbować raz, drugi i trzeci, powinniśmy także im ufać i mocno je wspierać, by wyrosły na pewnych siebie, otwartych na ludzi.

To bardzo wartościowa opowieść, wypełniona cudownymi ilustracjami Marty Cabrol. Powinna być obowiązkową lekturą każdego rodzica, a czytać ją możecie już z najmłodszymi pociechami. Bardzo polecamy!

„Jestem już duży”

Tekst: Susanna Isern

Ilustracje: Marta Cabrol

Przekład: Tomasz Pindel

Oprawa: twarda

Ilość stron: 36

Dla dzieci: 3+

Wydawnictwo: TAKO

Dodaj komentarz