Historia muzyki dla dzieci – Wydawnictwo REBIS

Bardzo się cieszę, że na rynku książki dziecięcej pojawia się coraz więcej książek poruszających tematy kultury i sztuki. W swojej biblioteczce mamy wspaniałą pozycję „Historia obrazów dla dzieci”, do której możecie zajrzeć tutaj –> KLIK, a dziś pora na kolejną ciekawą i inspirującą książkę od wydawnictwa Rebis, zatytułowaną „Historia muzyki dla dzieci”.

To wyjątkowa podróż dookoła świata, którą możecie odbyć z prawdziwą muzyką, bowiem książka zawiera playlistę z cudownymi utworami, które umilały mi nawet pisanie recenzji tej książki. Wystarczy zeskanować kod QR i przenieść się w świat najpiękniejszych dźwięków.

koszyk

Książka jest przejrzyście i pomysłowo przygotowana. Krok po kroku, strona po stronie będziemy odkrywać wyjątkowe postacie, instrumenty i sposoby tworzenia muzyki. Dowiecie się czym jest muzyka i odkryjecie różnice, które dzielą ją od dźwięków. Poznacie pierwszych muzyków oraz dowiecie się kto inspirował twórców do ich wielkich dzieł. Czekają na Was odkryte głęboko spod ziemi instrumenty sprzed 40 tysięcy lata, a także przekonacie się jak bardzo muzyka zbliża ludzi do siebie.

Zapoznacie się z rodzajami muzyki i miejscami, w których powstały, przekonacie się jak ogromny wpływ ma ona na nasze uczucia i w jaki sposób cesarze i królowie wykorzystywali ją, by pokazać swoje bogactwo i władzę. Czeka na Was muzyka rozrywkowa i operowa, a także głosy, które są przecież wspaniałymi instrumentami. Przyjrzycie się komponowaniu i improwizowaniu, poznacie instrumenty perkusyjne, dęte, strunowe, a także zobaczycie jak działa fortepian, czy pierwszy instrument elektroniczny.

Dzięki tej książce poczujecie nawet muzykę! Urzekła mnie historia szkockiej perkusistki Evelyn Glennie, która straciła słuch w wieku 12 lat, dlatego by czuć muzykę, którą gra występowała na boso, by odczuwać wibracje i rytmy. Dowiecie się także, jak melodie pobudzają nasz mózg i dlaczego muzyka zbliża nas do siebie, a nawet jak bardzo może inspirować do wielkich zmian. Przyjrzycie się także muzyce w filmie, na papierze oraz nauczycie się ją czytać i rysować. W końcu poznacie miejsca, z których można słuchać muzyki oraz niesamowitych wykonawców, a także dowiecie się jaka przyszłość czeka tą piękną dziedzinę sztuki. Nie zabrakło nowych technologii i muzyki interaktywnej. To wszystko i wiele, wiele więcej czeka Was na kartach tej wyjątkowej, wartościowej, inspirującej książki.

To jak? Jesteście ciekawi czym jest muzyka? Macie ochotę spotkać wielu kompozytorów i wykonawców? Chcecie zobaczyć jak muzyka ewoluuje z pokolenia na pokolenie? Koniecznie sięgnijcie po tę książkę! To przystępnie napisane, bogato zilustrowane kompendium będzie fascynującą lekturą dla całej rodziny. Polecamy!

„Historia muzyki dla dzieci”

Tekst: Mary Richards, David Schweitzer

Ilustracje: Rose Blake

Oprawa: twarda

Ilość stron: 96

Dla dzieci: 7+

Wydawnictwo: REBIS

Znalezione obrazy dla zapytania rebis logo

Dodaj komentarz