„Klan zwierzaków. Walka o Pierścień i największa firma świata” część 2 – Wydawnictwo EXPERTIA

Czy mieliście kiedyś kiepskie doświadczenia w pierwszych pracach? A może popełniliście pewne błędy w swoich biznesach? Czy to wszytko miałoby miejsce, gdybyście mieli wówczas odpowiednią wiedzę?

Niedawno podzieliłam się z Wami pierwszym tomem świetniej serii „Klan zwierzaków”, poruszającej temat pieniędzy, uczciwości, zaufania i dostrzegania swoich mocnych stron. TUTAJ możecie przeczytać jej recenzję, a dziś z radością chciałam napisać wrażenia z lektury drugiego tomu.

„Klan Zwierzaków. Walka o Pierścień i największa firma świata” jest kontynuacją historii z tomu pierwszego, dlatego przygodę z tym cyklem książek polecam zacząć we właściwej kolejności.

Autorką serii jest Beata Perzanowska.

Drugi tom porusza temat pracy, obowiązków i zadań przedsiębiorcy, pracodawcy i zespołu. Historia w bardzo przystępny i ciekawy sposób objaśnia młodym czytelnikom czym powinien kierować się dobry pracodawca i jak odpowiedzialnie powinni podchodzić do swoich obowiązków pracownicy.

To bardzo ważna lektura! Dzięki tej wiedzy zdobytej w książce w przyszłości można popełnić znacznie mniej błędów w relacjach, oczekiwaniach i rozumieniu swoich wzajemnych potrzeb. Myślę, że nawet dorośli skorzystają z tej wiedzy, a być może odnajdą nawet sytuacje z własnego życia.

„Klan Zwierzaków. Walka o Pierścień i największa firma świata” część 2

koszyk

Czy manipulacja innymi i nieuczciwość pomoże osiągnąć sukces?

Dark marzył o zemście na swoim bracie i jego pomocnikach. Od dawna snuł plany szybkiego wzbogacenie się. Postanowił rozpocząć rekrutację swojego wymarzonego pracownika do firmy, którą miał zamiar założyć. Zależało mu jedynie na zatrudnieniu kogoś, kto ślepo będzie wykonywał jego polecenia, a nowo powstała spółka stanie się szybko maszynką do zarabiania dużych pieniędzy. Czy wielka wizja bycia bogatym i posiadania pełnej kontroli nad krainą, ale bez konkretnego, sprecyzowanego planu ma szansę powodzenia? Czego potrzeba, by założyć spółkę? Kim jest inwestor, jaki powinien być dobry przedsiębiorca? W jaki sposób przeprowadzić badanie rynku? Do czego można wykorzystać czat GPT? Jakie znaczenie ma w tym wszystkim savoir vivre i co w tym wszystkim robi Klan Zwierzaków?

Bardzo się cieszę, że Beata Perzanowska dotyka tak ważnych tematów. Nie znalazłam dotąd książek dla dzieci, które w przystępny i mądry sposób objaśniają dzieciom pojęcia bycia przedsiębiorcą i pracodawcą. To cenna lektura nie tylko dla najmłodszych!

Bardzo polecam oba tomy.

„Klan zwierzaków. Walka o Pierścień i największa firma świata”

Tekst: Beata Perzanowska

Ilustracje: Adam Polkowski

Oprawa: twarda

Ilość stron: 102

Dla dzieci: 5+

ISBN: 978-83-67098-45-8

Wydawnictwo: EXPERTIA