„Ukradłem mózg mojej genialnej siostry” – Wydawnictwo DWUKROPEK

Lubicie książki, w których doskonały humor przeplata się z bardzo ciekawymi życiowymi przemyśleniami i wartościami? Takie, które można czytać całą rodziną i wszyscy bawią się doskonale?

Niedawno miała swoją premierę wspaniała powieść od wydawnictwa Dwukropek, której z przyjemnością patronuję. Książka „Ukradłem mózg mojej genialnej siostry” to mieszanka wybuchowa komizmu z dużą dawką rodzinnych relacji i budowania poczucia własnej wartości.

koszyk

Min jest utalentowaną, wybitną dziecięcą geniuszką. Bierze udział we wszystkich możliwych konkursach i zawodach: balet, szermierka, gra w klasy z zasłoniętymi oczami, testy wiedzy z każdego przedmiotu. Jej pokój wypełniają medale, trofea i certyfikaty, a mama dba o wiadomości motywacyjne, które wciąż mają dopingować ją do bycia najlepszą… Dziewczynka jest oczkiem w głowie rodziców, którzy z radością wożą ją na wszystkie konkursy, natomiast Keith – ich syn jest tym gorszym, słabszym… Chłopiec ma wielkie marzenie – pragnie pojechać na Targi Wynalazców w Paryżu. Potrzebuje na to pięciuset funtów, ale rodzice nie zamierzają wesprzeć syna, ani poświęcić czasu na pasję Keitha, który ma ciekawe zainteresowania, takie jak Niezwykle Ważne Eksperymenty i Wynalazki. Pewnego dnia chłopiec zakrada się do pokoju Min i dostrzega na zdjęciach gigantyczne czeki, które jego siostra otrzymuje w konkursach. Dzięki temu wpada na rewelacyjny pomysł – weźmie udział w jednym z nich i wygra, a pieniądze przeznaczy na wymarzony wyjazd do Paryża!

Czy plan kradzieży mózgu swojej siostry powiedzie się? Jak rodzice zareagują na wieść o udziale syna w telewizyjnym quizie Megamóz Junior? I co w tym wszystkim robi dziadek?

Macie ochotę na tę porywającą, zabawną, ale bardzo mądrą i wartościową powieść? Finał jest bardzo zaskakujący! Książka niesie ciekawe przesłania i udowadnia, że każdy może być zwycięzcą swojego życia i nie ma jednej drogi do sukcesu.

Czytałam ją na głos całej swojej rodzinie i zarówno ja, jak i moje dzieci oraz mąż bawiliśmy się doskonale. To jedna z tych książek, która zostanie w naszej pamięci na długo!

Bardzo polecamy!

„Ukradłem mózg mojej genialnej siostry”

Tekst: Jo Simmons

Przekład: Agnieszka Moore

Ilustracje: Nathan Reed

Oprawa: twarda

Ilość stron: 216

Dla dzieci: 6+

ISBN: 9788381417716

Wydawnictwo DWUKROPEK