„Krówka Biznesówka” – Wydawnictwo EXPERTIA

„Historia wolnego człowieka nigdy nie jest pisana przez przypadek, ale przez wybór – jego wybór” – te mądre i dające do myślenia słowa, które wypowiedział prezydent Stanów Zjednoczonych Dwight D. Eisenhower są wstępem do bardzo inspirującej powieści autorstwa Beaty Perzanowskiej.

„Krówka Biznesówka” od wydawnictwa Expertia jest historią o podejmowaniu odważnych decyzji, czasem sprzecznych ze zdaniem większości, ale jakże słusznych i zgodnych z własnym sumieniem i sercem!

Tytułowa bohaterka udowodni także jak ważne jest poszanowanie zdania innych i pokaże, że warto otaczać się bliskimi, wspólnie bowiem można zdziałać dużo więcej, niż w pojedynkę. Opowieść jest także wielkim pokłonem w stronę tych, którzy mają marzenia, ale boją się o nie zawalczyć i tych, którzy chcieliby coś zmienić w swoim życiu, ale mają obawy zaryzykować. Historia będzie cennym „plasterkiem” w budowaniu odwagi, której tak często dzieciom brakuje, gdy trzeba spróbować czegoś nowego, nieznanego.

koszyk

Krówka Biznesówka jeszcze niedawno beztrosko biegała po polach wraz z innymi zwierzętami, a dziś tłoczy się ze swoimi towarzyszkami w ciasnej, cuchnącej oborze. Tęskni za swobodą i spokojem, czego nie rozumieją inne krowy, dla których szczytem marzeń jest mieć co włożyć do pyska i żyć spokojnie. Wszystkie akceptują swoje miejsce do życia, jedynie Krówka Biznesówka wciąż marzy o wolności… Pewnego dnia wpada na pomysł, który na zawsze odmieni jej życie – ucieka od złego gospodarza i zaprzyjaźnia się z … wilkiem! Postanawia zarobić pieniądze, by uratować przed złym losem inne krowy, ale czy jej plan się ziści? Czy można stworzyć biznes z niczego? Koniecznie się przekonajcie!

Rzadko w książkach dla dzieci poruszane są także ważne tematy, jak samodzielne myślenie i nie poleganie na utartych schematach! Czasami droga pod prąd może okazać się najlepszym sposobem na rozwiązanie problemu. Beata Perzanowska udowadnia, że zawsze trzeba myśleć samodzielnie i oceniać dokładnie daną sytuację, wyciągając wnioski i przemyślenia.

Bardzo wartościowa lektura, z cennym, mądrym przesłaniem.

Polecam serdecznie!

„Krówka Biznesówka”

Tekst: Beata Perzanowska

Ilustracje: Adam Polkowski

Oprawa: twarda

Ilość stron: 136

Dla dzieci: 5+

ISBN: 978-83-67098-39-7

Wydawnictwo EXPERTIA